امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۳۸۹۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱

بازتاب سخنان امروز رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور ایران در رسانه‌های بین‌المللی

خرداد؛سخنان امروز رهبری و رئیس‌جمهور مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.

به گزارش خرداد، آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز با اعضای مجمع عالی فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار کردند. فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار امروز مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.

سخنان امروز حجت الاسلام حسن روحانی نیز  در جلسه هیات دولت نیز  مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.

المنار در خبری به این سخنان پرداخت و نوشت: روحانی در مورد تلاش‌های  ماکرون در حاشیه مجمع عمومی نیویورک گفت که این تلاش‌ها مثبت بود اما ترامپ مانع از به نتیجه رسیدن تلاش‌های ماکرون شد.

شینهوآ نیز به فرمایشات رهبر انقلاب پرداخت و نوشت: رهبر ایران بر بی‌نتیجه بودن تحریم‌ها تاکید کرد و اعلام کرد ایران تا زمان رسیدن به هدف خود به کاهش تعهدات برجامی خود ادامه خواهد داد.

ینی شفق هم به سخنان رهبر انقلاب پرداخت. و بر فرمایشات رهبری مبنی بر بی‌نتیجه بودن تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاکید کرد.

واشنگتن پست نیز رسانه دیگری بود که به سخنان رئیس‌جمهور ایران پرداخت و نوشت: حسن روحانی تاکید کرد که راه برای مذاکره در مورد موضوعات هسته‌ای و موضوعات منطقه‌ای باز است و ایران از تلاش اروپا برای نجات برجام حمایت می‌کند. هم چنین روحانی در ادامه با تاکید بر نقش ترامپ در بی‌نتیجه ماندن تلاش‌های ماکرون گفت که ترامپ با رفتارهای ضد و نقیض خود باعث بی‌نتیجه ماندن تلاش‌های ماکرون شد. ترامپ در محافل خصوصی از لغو تحریم‌ها می‌گفت و در سخنان عمومی از تشدید تحریم‌ها سخن می‌گفت.

فایننشیال تایمز نیز رسانه دیگری بود که در اخبار خود به سخنان رئیس‌جمهور ایران پرداخت و نوشت: حسن روحانی در سخنان امروز خود تاکید کرد که عقیده دارد راه برای دیپلماسی مذاکره در مورد فعالیت‌های هسته‌ای و موضوعات منطقه‌ای  باز است. وی در ادامه به رفتارهای ضدو نقیض ترامپ اشاره کرد و گفت که ترامپ در نیویورک در ملاقات‌های خصوصی از لغو تحریم‌ها می‌گفت و در سخنرانی عمومی از اعمال تحریم‌های جدید خبر می‌داد.

این رسانه خبری را هم به فرمایشات مقام معظم رهبری اختصاص داد و نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که کاهش تعهدات برجامی ایران تا زمان رسیدن به نتیجه ادامه خواهد داشت.

جروزالم پست هم به سخنان امروز روحانی پرداخت و نوشت: روحانی در سخنان خود گفت که راه برای دیپلماسی و مذاکره باز است.

وی در ادامه ترامپ را مقصر اصلی برای نافرجامی تلاش‌های ماکرون در نیویورک دانست.

بلومبرگ هم به سخنان رهبری و رئیس‌جمهور ایران پرداخت و نوشت: روحانی تاکید کرد که ایران از تلاش اروپا برای نجات برجام حمایت می‌کند. هم چنین وی در ادامه در مورد تلاش‌های ماکرون در نیویورک گفت که تلاش‌های ماکرون در نیویورک قابل قبول بود اما ترامپ با رفتارهای ضدو نقیض خود مانع از به نتیجه رسیدن این تلاش‌ها شد.

بلومبرگ در ادامه به سخنان رهبری پرداخت و نوشت» رهبر ایران تاکید کرد که کاهش تعهدات برجامی ایران ادامه خواهد داشت.

تایمز آو اسرائیل با انتشار سخنان روحانی نوشت: روحانی عامل شکست‌ تلاش‌های ماکرون را ترامپ دانست.

هم چنین این رسانه در ادامه به سخنان رهبری پرداخت و نوشت: کاهش تعهدات برجامی ایران ادامه دارد.

ترند هم در اخبار امروز خود به سخنان رئیس‌جمهور ایران پرداخت. در این خبر آمده است که رئیس‌جمهور ایران تاکید کرده که راه گفت‌وگو کماکان باز است.

الشرق‌الاوسط هم رسانه‌ای بود که سخنان رهبری را منتشر کرد و نوشت: رهبر ایران تاکید کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌نتیجه است و کاهش تعهدات برجامی ایران ادامه دارد.

میدل ایست آنلاین نیز رسانه‌ای بود که به سخنان روحانی پرداخت و تاکید کرد که روحانی در سخنان امروز خود تلاش‌های فرانسه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل را قابل قبول دانست.

هاآرتص نیز به سخنان رهبری و رئیس‌جمهور پرداخت. در این خبر آمده است که رهبر ایران تاکید کرد که تحریم‌ها بی‌نتیجه است و روند کاهش تعهدات برجامی ایران ادامه دارد.

رویترز هم نوشت: روحانی در سخنان امروز خود گفت که ترامپ عامل بی‌نتیجه ماندن سفر به نیویورک بود او در محافل خصوصی تاکید می‌کرد که تحریم‌ها را علیه ایران برمی‌دارد و در سخنرانی عمومی خود از تشدید تحریم و اعمال تحریم‌های جدید می‌گفت.

روحانی تاکید کرد که در صورتی که تحریم‌ها برداشته شود به راحتی به اجرای تمام تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت.

بیزینس ریکوردر هم خبری را به سخنان روحانی اختصاص داد. در این خبر می‌خوانیم: روحانی گفت که تلاش‌های ماکرون در نیویورک قابل قبول بود.

وی هم چنین در ادامه تاکید کرد که راه برای مذاکره و دیپلماسی هم‌چنان باز است.

گاردین هم با انتشار سخنان رهبری نوشت: رهبر ایران تاکید کرد که کاهش تعهدات برجامی ایران ادامه دارد.

هم چنین در بخشی از این خبر به سخنان امروز روحانی پرداخته شده‌است.

منبع:ایلنا

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی