امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۳۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵

وزیر خارجه سوریه به کردهای این کشور هشدار داد

خرداد؛ وزیر خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر تصمیم دولت سوریه برای آزادی سازی هر وجب از خاک این کشور به نیروهای دمکراتیک کرد (قسد) مورد حمایت آمریکا هشدار داد.

ولید المعلم روز چهارشنبه در گفت و گو با شبکه خبر المیادین درباره چگونگی تعامل دولت سوریه با نیروهای دمکراتیک کرد (قسد) گفت: آنها در درجه اول شهروندان سوریه هستند و براساس همین رویکرد با آنها برخورد می شود اما کسانی که با دولت های بیگانه از جمله آمریکا ضد منافع کشورشان همکاری می کنند، مورد بازخواست قرار خواهند گرفت.

وی با فراخواندن کردها به اینکه به وعده ی آمریکا اطمیان نکنند ، تاکید کرد که همه اراضی سوریه که از اشغال داعش آزاد شده  است به کنترل دولت سوریه باز خواهند گردید.

وزارت امور خارجه سوریه پیش از این در بیانیه ای اقدامات نیروهای دموکراتیک کرد (قسد) مورد حمایت آمریکا علیه شهروندان سوری را محکوم و این اقدامات آنها را در راستای اهداف واشنگتن و تل آویو و در خدمت به طرح های آنها ارزیابی کرد .

بیشتر مناطق شرق و شمال شرق سوریه در تصرف شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» قرار دارد؛ نیروهایی که تحت‌الحمایه آمریکا هستند.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است که این مناطق را مانند سایر مناطقی که از تروریست‌ها پس گرفت، آزاد خواهد کرد.

 روزنامه الوطن اعلام کرد که روز چهارشنبه دولت دمشق در راستای مانور مشترک با روسیه در غرب دیرالزور، ۵۰۰ نفر از نیروهای ارتش سوریه به این منطقه اعزام کرد تا بتوانند در رزمایش‌هایی شرکت کنند که دراین منطقه در حال برگزاری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی