امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

آمادگی پنتاگون برای مساعدت در تحقیقات کنگره در پرونده اوکراین

خرداد؛پنتاگون به تازگی اعلام کرد هیچ کدام از مقامات این نهاد دفاعی آمریکا، در جریان تماس تلفنی دونالد ترامپ و رئیس‌جمهوری اوکراین نبوده‌اند؛ این تماس تلفنی که در ماه ژوئیه میان دو رهبر برقرار شده بود، انگیزه دموکرات‌ها برای استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، اعضای دموکرات کنگره آمریکا، دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری این کشور را به استفاده از کمک نظامی به عنوان اهرمی که اوکراین را مجبور به تحقیق درخصوص جو بایدن، کاندیدای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا می‌کند، متهم ساخته‌اند.

تماس تلفنی میان ترامپ و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در ماه ژوئیه، و اینکه چه کسانی در جریان آن قرار داشتند، محل بحث نمایندگان کنگره آمریکا شده است. به تازگی مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا، اقرار کرد در این تماس تلفنی روی خط بوده است.

جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون، طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت دفتر حقوقی وزارت دفاع، دستور مهیا ساختن تمام اسناد و پرونده‌های مربوط به اوکراین را صادر کرده است.

وی همچنین بر مساعدت به کنگره طی تحقیقات دفتر حقوق پنتاگون تاکید کرد.

به تازگی، دموکرات‌های کنگره آمریکا از آغاز رسمی روند استیضاح ترامپ خبر دادند. خود ترامپ، ارتکاب به هرگونه رفتار اشتباه را رد کرده است.

او طی مکالمه تلفنی ماه ژوئیه با رئیس‌جمهوری اوکراین، خواستار تحقیق این دولت درخصوص جو بایدن شده بود. بررسی پرونده هانتر بایدن، پسر جو بایدن نیز از دیگر درخواست‌های ترامپ طی مکالمه تلفنی مذکور بود.

ترامپ قبل از انجام این مکالمه تلفنی، خواستار قطع کمک نظامی آمریکا به اوکراین شد اما بعدتر دستور به ادامه کمک نظامی به این کشور داد؛ روز پنج‌شنبه، وزارت خارجه آمریکا با فروش ۱۵۰ موشک ضد تانک "جاولین" به اوکراین موافقت کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی