امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲

دردسرهای پذیرایی از هواداران تیم ملی فوتبال انگلیس در پراگ

آماده‌باش پلیس ضدشورش جمهوری چک برای مقابله با هولیگان‌های انگلیسی
خرداد؛ با توجه به سابقه هواداران انگلیسی در به آشوب کشیدن گردهمایی‌ها، تعداد زیادی نیروی پلیس ضدشورش در منطقه مخصوص توریست‌ها مستقر خواهند شد. این در حالی است که گرت ساوتگیت، مربی تیم ملی انگلستان، از هواداران انگلیس درخواست کرده بهترین رفتار را از خود نشان دهند.

دردسرهای پذیرایی از هواداران تیم ملی فوتبال انگلیس در پراگ/ آماده‌باش پلیس ضدشورش جمهوری چک برای مقابله با هولیگان‌های انگلیسی

 پلیس چک برای حضور نزدیک به 6 هزار هوادار انگلیسی که برای بازی انگلستان و چک در دور مقدماتی جام‌جهانی 2022 به پراگ سفر می‌کنند در آماده‌باش کامل خواهد بود.

 

با توجه به سابقه هواداران انگلیسی در به آشوب کشیدن گردهمایی‌ها و قیمت پایین مشروبات الکلی، تعداد زیادی نیروی پلیس ضدشورش در منطقه مخصوص توریست‌ها مستقر خواهند شد. نیروهای پلیس همچنین با هلیکوپتر برای کنترل آشوب احتمالی در سطح شهر حضور خواهند داشت. این در حالی است که گرت ساوتگیت، مربی تیم ملی انگلستان، از هواداران انگلیس درخواست کرده بهترین رفتار را از خود نشان دهند.

 

پلیس هشدار داده در مقابل قانون‌شکنی خواهد ایستاد. طبق قانون کشور جمهوری چک، استعمال مشروبات الکلی در خیابان و ایجاد مزاحمت و سروصدا در مناطق مسکونی از ساعت 10 شب به بعد ممنوع است.

 

11 مامور پلیس انگلیسی هم برای تشخیص هویت هواداران سابقه‌دار در این عملیات شرکت خواهند کرد.

 

بازی انگلیس و چک در ورزشگاه ادن آرنا اسلاویا پراگ برگزار خواهد شد.

 

یکی از نیروهای پلیس از این بازی به عنوان چالشی بزرگ برای پلیس یاد کرد و گفت: «پراگ شهر بسیار زیبایی است و حضور هواداران فوتبال آن را زیباتر خواهد کرد، اما به دلیل تعداد بالای هواداران امکان بروز مشکل وجود دارد.»

 

انتظار می‌رود بسیاری از هواداران آخر هفته را در پراگ بگذرانند و همین موضوع برقراری امنیت را برای پلیس دشوار می‌کند.

 

دوربین‌های مخصوص تشخیص هویت پلیس در سطح شهر رفتار هواداران در خارج از ورزشگاه را بررسی می‌کند.

 

برنامه تامین امنیت این بازی ماه‌هاست که با همراهی فدراسیون فوتبال چک، شهرداری پراگ، باشگاه هواداران انگلیس و سفارت انگلستان در پراگ در جریان است.

 

سفارت انگلستان برای احتمال حادثه ناگهانی در حالت آماده‌باش خواهد بود و ویدئویی برای آموزش قوانین به هواداران انگلیسی در توییتر و فیس‌بوک خود منتشر خواهد کرد.

 

سفارت همچنین در محل تجمع هواداران غرفه‌های اطلاع‌رسانی را قرار خواهد داد.

 

فروشنده‌های مشروبات الکلی نیز برای این بازی تمهیدات ویژه‌ای تدارک دیده‌اند تا به هواداران دردسرساز بیش از اندازه مشروب نفروشند.

 

نگرانی دیگر پلیس پراگ، احتمال استفاده هولیگان‌های چک از پرچم انگلیس و تلاش برای به خشونت کشیدن فضا توسط آنهاست.

 

در فضای ملتهب بازی‌های ملی رفتار نادرست یک یا دو نفر می‌تواند یک تجمع فوتبالی را به آشوب بکشد.

 

یکی از نیروهای پلیس با اشاره به آمادگی کامل نیروها گفت: «ما از هواداران خارجی فوتبال استقبال می‌کنیم. اینجا ما هر هفته میزبان انگلیسی‌ها هستیم، اما اگر کسی بخواهد فضا را به آشوب بکشد، پلیس ضدشورش با آن برخورد خواهد کرد.»

 

هوادران انگلیسی در طول دهه‌های گذشته همواره به اقدامات خشونت‌امیز و ایجاد آشوب شهره بوده‌اند و در بازی‌های حساس تیم ملی این کشور احتمال بروز درگیری بسیار بالاست. با وجود این، به نظر می‌رسد پراگ آماده دردسر انگلیسی‌هاست.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی