امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸

وزیر دفاع ترکیه: انتقال نیرو و تجهیزات در مرز سوریه ادامه دارد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: به نقل از خبرگزاری رویترز، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه، اعلام کرد تدارکات و آماده‌سازی‌ها برای عملیات این کشور در خاک سوریه ادامه دارد.

او با بیان این مطلب گفت: به همراه فرماندهان ارتش ترکیه این اقدامات را از نزدیک دنبال می‌کنیم.

ترکیه اخیرا اعلام کرده است قصد دارد به بهانه «مبارزه با تروریست‌ها»، عملیاتی نظامی در مناطق تحت کنترل کُرد‌ها در شمال سوریه آغاز کند. در پی اعلام این تصمیم ترکیه، آمریکا نیز اعلام کرد در این عملیات از آنکارا حمایت نخواهد کرد، اما نیرو‌های خود را از این منطقه خارج می‌کند. در مقابل شبه‌نظامیان موسوم به نیرو‌های دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکا قرار دادند، اعلام کردند با هرگونه حمله ترکیه مقابله می‌کنند و واشنگتن را به خنجر زدن از پشت به خود متهم کرده‌اند.

فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه، هم در واکنش به تصمیم ترکیه برای انجام حملاتی جدید به خاک کشورش تاکید کرد دمشق از تمام سرزمین‌های سوری دفاع خواهد کرد و اجازه اشغال ذره‌ای از خاک خود را نخواهد داد. 

اسپوتنیک، ادعای بلومبرگ را به چالش کشید

از سوی دیگر، در حالی که پایگاه اینترنتی بلومبرگ امروز به نقل از یک مقام ترکیه‌ای ناشناس از عبور نیرو‌های ترکیه از مرز‌های سوریه برای آغاز عملیات نظامی در این کشور خبر داد، خبرنگار خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد نیرو‌ها و خودرو‌های زرهی ترکیه هنوز از مرز رد نشده‌اند.

برچسب ها: وزیر دفاع ترکیه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی