امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

آماده باش ارتش عراق لغو شد

خرداد؛ وزارت دفاع عراق در بیانیه ای از پایان یافتن حالت هشدار فوق العاده و آماده باش در میان یگان های ارتش این کشور خبر داد.

وزارت دفاع عراق در بیانیه خود در روز چهارشنبه اعلام کرد که حالت هشدار فوق العاده که در پی ناآرامی های اخیر در برخی استان های این کشور اعلام شده بود، امروز پایان یافت.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، در این بیانیه همچنین آمده است که باتوجه به بازگشت وضعیت امنیتی طبیعی به همه استان های عراق یگان های ارتش نیز به حالت عادی بازگردانده شدند.

بغداد و سپس بسیاری از استان های جنوبی و مرکزی عراق از سه شنبه گذشته به مدت چند روز صحنه اعتراضات بعضا همراه با درگیری، تخریب و خونریزی بود که بر اساس آمار رسمی طی آن  ۱۱۰ نفر از تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی کشته و ۶ هزار تن دیگر زخمی شده اند.

دولت ضمن تشکیل کمیته تحقیق در خصوص علل و عوامل به خشونت کشیده شدن اعتراضات و عوامل  قتل تظاهرکنندگان و نیروهای  امنیتی  از  جمله تک تیراندازانی که گفته می شود از ساختمان های مجاور اقدام به شلیک

مستقیم به افراد می کردند، پارلمان بسته های اصلاحی را  برای تحقق خواسته های معترضان و بهبود وضعیت معیشتی و شغلی قشرهای مختلف جامعه در نظر گرفته است و تاکنون نشست های مختلفی  با نمایندگان تظاهرکنندگان  و نیز جلسات درون حاکمیتی برای پیشبرد این اهداف برگزار کرده است.
برچسب ها: عراق ، ارتش عراق
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی