امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶

ابراز نگرانی مقامات آلمان از تیراندازی مرگبار در هاله

خرداد؛ تیراندازی در شهر هاله واقع در شرق آلمان که به کشته شدن ۲ نفر انجامید، نگرانی مقامات این کشور را به دنبال داشت.

وقوع تیراندازی مرگبار در شرق آلمان همزمان با مراسم یوم کیپور در نزدیکی یک کنیسه یهودیان در شهر هاله آلمان، واکنش مقامات و سیاستمداران این کشور را به دنبال داشت.
به گزارش نشریه اشپیگل در حالی که انگیزه عامل این تیراندازی هنوز مشخص نیست، برخی مقامات آلمان در مورد چنین اتفاقاتی هشدار می دهند.
در همین رابطه «اشتفان زایبرت» سخنگوی دولت آلمان با اشاره به «اخبار وحشتناک» از هاله ابراز امیدواری کرد پلیس هر چه زودتر عامل یا عاملان این حمله را دستگیر کند تا بیش از این جان افراد دیگری به خطر نیفتد.
وی همچنین از مردم خواست که به توصیه های پلیس در چنین شرایطی توجه کنند.
همچنین یک سخنگوی وزارت کشور آلمان ضمن تایید کشته شدن دو نفر در این تیراندازی تاکید کرد که هنوز انگیزه عامل این حمله مسلحانه مشخص نشده است.
از سوی دیگر «جم اوزدمیر» سیاستمدار حزب سبزها در پیامی توییتری از کشته شدن دو شهروند آلمانی در این تیراندازی ابراز تاسف کرد و نوشت که شنیدن این خبر ناگوار آن هم در ایامی که یهودیان مراسم «یوم کیپور» را برگزار می کنند، نگران کننده است.
وی ضمن تسلیت به خانواده قربانیان، برای صدمه دیدگان این حادثه نیز آرزوی بهبودی هر چه سریعتر کرد.
ساعتی پس از وقوع این حادثه در نزدیکی یک کنیسه و گورستان یهودیان در شهر هاله واقع در جنوب ایالت زاکسن-آنهالت و نزدیک شهر لایپزیگ، پلیس آلمان از احتمال دست داشتن شمار چندین نفر در این تیراندازی خبر داد.
با این حال تصاویر و ویدیوی منتشر شده از این تیراندازی، فردی را نشان می دهد که لباس نظامی بر تن دارد و پس از چندین بار تیراندازی به آن سوی خیابان، سوار بر خودروی خود متواری می شود.
پلیس همچنین از دستگیری یک مظنون در ارتباط با این تیراندازی خبر داده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی