امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷

وزیر دفاع فرانسه: حمله ترکیه به شمال سوریه اقدام خطرناکی است

خرداد؛ «فورانس پارلی» وزیر دفاع فرانسه روز چهارشنبه، حمله ترکیه به شمال شرق سوریه را اقدامی خطرناک خواند و خواستار توقف آن شد.

به گزارش رویترز، پارلی در توئیتی نوشت: این اقدامی خطرناک علیه امنیت کُردهاست. خطرناک از این جهت که به نفع داعش است، همان گروهی که پنج سال است با آن می‌جنگیم. این حمله باید متوقف شود.
ترکیه بعدازظهر چهارشنبه به منظور آنچه که ایجاد منطقه حائل خوانده است، به شمال شرق سوریه حمله کرد. آنکارا هدف از ایجاد منطقه را فراهم کردن شرایط بازگشت آوارگان سوری بیان کرده است.
این در حالی است که ترکیه همواره نسبت به همکاری آمریکا با شبه‌نظامیان کُرد که در شمال شرق سوریه فعالیت دارند، مخالفت کرده است و در اولین گام از تهاجم خود مواضع نیروهای کُرد موسوم به «یگان‌های مدافع خلق» را هدف قرار داد.
اقدام ترکیه با واکنش شدید جهانی و محکومیت‌های بین‌المللی روبرو شده است. قرار است شورای امنیت سازمان ملل فردا درباره این حمله تشکیل جلسه دهد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه ساعتی پیش از آغاز عملیات نظامی در شمال شرق سوریه خبر داد.

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که عملیات ارتش این کشور در حمله جدید علیه کردهای حزب کارگران کرد ترکیه (پ.ک.ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) «چشمه صلح» نام دارد.

دیپلمات‌های غربی اعلام کردند که شورای امنیت سازمان ملل فردا (پنجشنبه) پشت درهای بسته در مورد سوریه تشکیل جلسه می‌دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی