امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۶۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

برنامه برخی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجازی در دیماه

خرداد؛ اعضای حزب اتحاد ملت در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان (شعسا) طرحی را به این شورا ارائه داده‌اند که بر اساس آن دی‌ماه امسال یک انتخابات مجازی به‌منظور انتخاب گزینه‌های لیست اصلاح‌طلبان در انتخابات اسفندماه مجلس برگزار شود.

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، بر اساس این طرح هر کدام از اعضای شورای سیاستگذاری افرادی را معرفی می‌کنند و آنها نیز افراد جدیدی را معرفی کرده و این معرفی تا چند لایه پیش می‌رود.

در نهایت افراد معرفی‌شده که قرار است تعدادشان در تهران به چهارصد هزار نفر برسد به‌طور مجازی در انتخابات شرکت کرده و به افرادی که خودشان را معرفی و تبلیغات کرده‌اند رای می‌دهند‌.

با این رای‌گیری لیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس تهیه می‌شود.

اما به این طرح ایراداتی هم گرفته شده است؛ از جمله احتمال اینکه تخلف تبلیغات پیش از موعد به کاندیداهای شرکت کننده در آن وارد شود، محدود شدن انتخابات به افرادی که برای رای دادن معرفی شده‌‌اند و ثبت نام کرده‌اند به‌طوریکه بخش زیادی از جامعه در آن مشارکت نخواهند داشت، ابهام در سیستم رای گیری و… .

این طرح البته مخالفانی جدی دارد، از جمله اعضای حزب کارگزاران و اعتماد ملی تا کنون مخالف آن هستند.

این پیشنهاد تاکنون به تصویب شعسا نرسیده است و مشخص نیست که با توجه به ایرادهای مخالفان آیا پیشنهاد جدید عملی خواهد شد یا نه، اما شیوه‌ی بستن لیست در انتخابات سال ۹۴ هم انتقادات زیادی را به دنبال داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی