امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵

می‌توان به توافقی رسید که به سود همه باشد

خرداد؛رهبران بریتانیا و ایرلند اعلام کردند که مسیری برای رسیدن به توافق بر سر برگزیت وجود دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا و «لیو وردکار»، همتای ایرلندی‌اش، امروز -‌پنج‌شنبه- اعلام کردند که مسیری برای رسیدن به توافق بر سر برگزیت وجود دارد. این دو رهبر سیاسی امروز با یکدیگر دیدار کردند تا به راه‌حلی برای بن‌بست خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برسند.

این آخرین تلاش‌ها از سوی لندن برای جلب توافق کشورهای اروپایی بر سر پیشنهادهایش برای توافق برگزیت است. این در حالی است که بریتانیا بناست در تاریخ ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شده و در نتیجه فرصت چندانی برای شکل‌گیری توافق ندارد.

سه هفته مانده به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، هنوز شرایط برگزیت مشخص نیست و گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال تمدید مهلت خروج بالا گرفته است.

دو طرف طی بیانیه‌ای مشترک عنوان کردند: «جانسون و وردکار توافق کردند که مسیری برای رسیدن به یک راه‌حل وجود دارد. دو طرف همچنان معتقدند که می‌توان به توافقی رسید که به سود همه باشد.»

در ادامه این بیانیه مشترک آمده است: «آنان توافق کردند که گفت‌وگوهای خود را ادامه دهند و مقام‌های دو کشور همچنان در این زمینه با یکدیگر مذاکره کنند.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی