امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰

فرانسه خواستار نشست فوری ائتلاف ضدداعش شد

خرداد؛ وزیر خارجه فرانسه خواستار نشست فوری ائتلاف جهانی به اصطلاح ضدداعش در ارتباط با حمله ترکیه به سوریه شد.

به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه پنجشنبه شب خواستار نشست اضطراری ائتلاف جهانی به اصطلاح ضدداعش برای بحث پیرامون حمله ترکیه به شمال شرق سوریه شد.

آمریکا ۸ آگوست ۲۰۱۴ (۱۷ مرداد ۹۳) موجودیت ائتلاف مدعی مبارزه با داعش را اعلام کرد و به‌تدریج متحدان این کشور نیز به آن پیوستند. مجموعاً ۷۹ کشور تاکنون در آن اعلام همکاری کرده و نظامیان ۱۴ کشور به شکل مستقیم وارد نبرد با تروریست‌های داعش شدند.

لودریان به شبکه دو تلویزون فرانسه گفت که این ائتلاف باید مشخص کند برنامه آینده‌اش در ارتباط با پیشروی ترکیه و تضمین امنیت محل‌های نگهداری جنگجویان داعش چگونه خواهد بود.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه از آغاز عملیات نظامی در شمال شرق سوریه خبر داد.
رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که عملیات ارتش این کشور در حمله جدید علیه حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ)، «چشمه صلح» نام دارد.
اقدام ترکیه برای حمله به شمال سوریه به رغم مخالفت‌های گسترده منطقه‌ای و جهانی صورت گرفت.
پیشتر، ارتش ترکیه در دو عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷) با همکاری گروه‌های تروریستی مورد حمایت خود، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله  شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف کرده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی