امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

روایت رسانه های چین از حضور زنان در ورزشگاه آزادی

خرداد؛ رسانه های چین به طور گسترده اولین حضور زنان ایرانی در ورزشگاه آزادی در طول چهار دهه گذشته را بازتاب داده و آن را تاریخی توصیف کردند.

تارنمای یی سی چین روز جمعه گزارش کرد برای نخستین بار زنان ایرانی توانستند در این ورزشگاه و از نزدیک یک دیدار بین تیم های ملی فوتبال ایران و کامبوج را تماشا کنند.

این گزارش خاطر نشان می کند مردم ایران از جمله زنان این کشور به طور کلی به ورزش های همگانی از جمله والیبال، فوتبال و بسکتبال علاقه زیادی دارند و از نزدیک مسابقات را دنبال می کنند.

خبرگزاری شینهوا هم گزارش کرده است نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از زنان ایران توانستند برای ورود به آزادی و تماشای این مسابقه بلیت خریداری کنند.

این ورزشگاه بنا به این گزارش می تواند ۱۰۰ هزار نفر را در خود جای دهد و اولین ورود زنان در این ورزشگاه بسیار پرشور بوده است و انتظار می رود این شرایط در آینده نیز ادامه یابد و زنان در ورزشگاه حضور پررنگ تری داشته باشند.

تلویزیون مرکزی چین هم در گزارشی آورده است حضور زنان و تشویق های آنها برای بازیکنان ایرانی نیز روحیه بخش است و البته این باعث می شود تا جو ورزشگاه نیز ایده آل تر شود.

گزارش حاکی است ایران تحت فشار فیفا دست به چنین کاری نزده است بلکه مدت ها است دولت ایران بر روی این موضوع کار می کند و پس از هماهنگی میان نهادهای مختلف این تصمیم گرفته شده است.

روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست هنگ کنگ هم حضور زنان ایرانی در ورزشگاه را تاریخی توصیف کرده و افزوده است که آنها بتدریج دسترسی بیشتری به ورزشگاه ها خواهند داشت.

این گزارش می افزاید در طول چند دهه گذشته بندرت زنان ایرانی در ورزشگاه ها حضور یافته اند اما به مرور زمان ایران به دنبال برطرف کردن این محدودیت ها است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی