امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۸۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸

مرکز فناوری‌های پیشرفته ایران و عراق آغاز به کار کرد

خرداد؛ مرکز فناوری‌های ایران و عراق امروز شنبه ( ۲۰ مهرماه ) در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری نانو با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان طرف ایرانی و عراقی به طور رسمی آغاز به کار کرد.

رضا اسدی فرد مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو در این مراسم گفت: در راستای توسعه محصولات دانش بنیان نانو نیاز به بازارهای مهم داریم، در همین راستا در صدد برآمدیم تا ۶ دفتر را در کشورهای دیگر راه اندازی کنیم تا بتوانیم به توسعه صادرات محصولات دانش بنیان نانو برسیم.
وی با بیان اینکه ترکیه، چین، عراق، سوریه، اندونزی و هند از کشورهایی هستند که ایران در آنها دفتر راه اندازی کرده است اظهارداشت: از امروز آغاز رسمی فعالیت ها در دفتر عراق را خواهیم داشت.
وی یادآور شد: این مرکز صرفا برای صادرات محصولات نانویی به کشور عراق نیست بلکه صادرات تمام محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان را شامل می‌شود و تمام این شرکت‌ها می‌توانند از خدمات صادراتی در نظر گرفته شده در این مرکز استفاده کنند.
در این مراسم تفاهم نامه همکاری مشترک در فروش، عرضه محصولات دانش بنیان و نانویی در کشور عراق بین طرف ایرانی و عراقی منعقد شد.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو به عنوان بزرگترین مرکز گردهمایی فناوران این حوزه پنجشنبه ۱۸ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی آغاز به کار کرد و تا ۲۱ مهرماه ادامه دارد.

در این دوره از نمایشگاه ۲۰۰ شرکت و نهاد حضور فعال دارند، همچنین از کشورهای ترکیه، اتیوپی، عراق، افغانستان، آفریقا، آذربایجان، اندونزی و کشورهای حوزه سی آی اس در این دوره از نمایشگاه حضور دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی