امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲

درخواست دبیر کل اتحادیه عرب برای توقف فوری عملیات نظامی ترکیه در سوریه

خرداد؛دبیر کل اتحادیه عرب در نشست اضطراری وزرای خارجه این اتحادیه بر لزوم عقب نشینی نیروهای ترکیه از سوریه تأکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «احمد أبوالغیط»، دبیر کل اتحادیه عرب در نشست اضطراری وزرای خارجه کشورهای عربی در قاهره تأکید کرد که از ترکیه خواسته است عملیات نظامی در سوریه را متوقف کند.

أبوالغیط، ترکیه را مسئول پیامدهای انسانی ناشی از این عملیات خواند.

دبیر کل اتحادیه عرب عملیات نظامی ترکیه را حمله و اشغال آشکار علیه یک دولت عربی عضو اتحادیه عرب با هر بهانه و توجیهی که باشد، توصیف کرد.

وی در این نشست گفت: «حمله به سوریه تجاوز به امنیت ملی عربی است».

أبوالغیط خواستار اتخاذ یک موضع بین المللی شفاف در قبال حمله ترکیه شد که فجایع مصیبت باری برای منطقه به دنبال خواهد داشت.

وی نسبت به عملیات پاکسازی نژادی کردها و تغییرات جمعیتی در منطقه و ظهور گروه‌های تروریستی جدید به ویژه در مناطق شرق فرات هشدار داد.

وزرای خارجه عرب امروز- شنبه- به درخواست کشور مصر برای بررسی راهکارهای پاسخ به عملیات نظامی ترکیه در شرق فرات در سوریه نشست اضطراری تشکیل دادند.

ترکیه از چهارشنبه گذشته عملیات «چشمه صلح» را در سوریه آغاز کرده و مدعی است که هدف آن از بین بردن گذرگاه تروریستی در نزدیکی مرزهای جنوبی ترکیه است.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی