امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴

نامگذاری خیابانی در پایتخت فرهنگی اروپا به نام خراسان

خرداد؛مشاور امور بین الملل شهرداری مشهد گفت: خیابانی در شهر ماترا در جنوب ایتالیا به نام خراسان نامگذاری شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد،حسین کشیری با بیان این مطلب گفت: در روزهای اخیر طی مراسمی با حضور حمیدرضا موحدی زاده نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد، مقامات دیپلماتیک، شهردار ماترا و مقامات ایتالیایی در بخش جدید شهر ماترای ایتالیا، خیابانی به نام خراسان نامگذاری و سردیس فردوسی شاعر حماسه سرای ایرانی نیز در آن جانمایی شد تا همزمان با افتتاح پارک بزرگ ماترا در این محل نصب شود.

وی افزود: جایگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی در شعر و ادب فارسی نزد جهانیان زبانزد است و همین امر سبب شد به پاس بزرگداشت مقام این شاعر بلند آوازه، سردیس این شاعر هم زمان با نامگذاری خیابانی در شهر ماترای ایتالیا به نام خراسان، جانمایی گردد.

کشیری با بیان اینکه ماترا، شهری در جنوب ایتالیا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۹ شناخته می شود اظهار داشت: این شهر باستانی در دل صخره ها بنا شده و دارای قدیمی‌ترین غارهای مصنوعی جهان است که هرسال تعداد بسیاری از گردشگران جهان را به خود جذب می کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی