امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳

وزیر خارجه عراق: حمله ترکیه باعث تقویت گروه‌های تروریستی می‌شود

خرداد؛ در ادامه مخالفت های مکرر مقامات عراق با تهاجم ترکیه به شمال شرقی سوریه، وزیر خارجه این کشور این حمله را موجب تقویت توان گروه‌های تروریستی دانست.

محمد علی الحکیم روز شنبه در نشست فوق العاده وزیران خارجه اتحادیه عرب در خصوص حمله ترکیه به شمال سوریه، طی سخنانی تصریح کرد که حمله ترکیه به شمال شرق سوریه، بحران های انسانی در این کشور و رنج های مردم سوریه را افزایش می دهد و توان  تروریست ها را برای  سازماندهی دوباره  بالا می برد.

وی افزود: این اقدام همچنین تلاش های جامعه بین الملل برای یافتن راه حل سیاسی  که پایان بخش رنج مردم سوریه و خونریزی ها در این کشور باشد و همچنین مبارزه با سازمان های تروریستی بویژه داعش را که خطری برای کشورهای  منطقه و جهان  است و صلح و امنیت بین المللی را به خطر می اندازد، تضعیف خواهد کرد.

الحکیم، تهاجم ترکیه به سوریه را دارای تبعات منفی بسیار بر کشورهای منطقه و بویژه عراقی دانست که همچنان از آثار ویرانگر جنگ داعش رنج می برد.

وی گفت: حمله ترکیه همچنین احتمال افزایش بیش از پیش  درگیری ها در سوریه و منطقه را بیشتر می کند.

وزیر امور خارجه عراق از اتحادیه عرب خواست تعلیق عضویت سوریه را لغو کند و در کنار این کشور در مقابله با تبعات حمله ترکیه قرار گیرد.

الحکیم همچنین از جامعه بین المللی خواستار مسوولیت شناسی و اقدام سریع برای پایان عملیات نظامی و یافتن راه حل  سیاسی برای حل بحران سوریه شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی