امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷

ترکیه: اتهام زنی علیه آنکارا خیانت به جهان عرب است

خرداد؛ وزارت خارجه ترکیه روز شنبه اعلام کرد: اتهام هایی که دبیرکل اتحادیه عرب علیه ترکیه وارد کرده به معنای خیانت به جهان عرب است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت خارجه ترکیه افزوده است: اتهام هایی که «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه علیه آنکارا مطرح کرده به معنای مشارکت وی در جنایت های یک سازمان تروریستی است.

"احمد ابوالغیط" امروز شنبه در نشست ویژه این اتحادیه درباره عملیات نظامی ترکیه علیه سوریه، آنکارا را متهم به تلاش برای تغییر بافت جمعیتی منطقه کرده بود و گفت: این عملیات تهدیدی برای پاکسازی قومی کردها و جایگزینی آوارگان به جای آن ها به شمار می رود.

نشست فوری وزیران خارجه عرب روز شنبه به منظور بررسی عملیات نظامی ترکیه در شرق فرات و واکنش به آن به دعوت مصر در قاهره برگزار شد.

وزیران خارجه اتحادیه عرب پس از پایان نشست فوق العاده این اتحادیه در قاهره با موضوع تجاوز ترکیه به شمال سوریه خواستار کاهش سطح روابط دیپلماتیک کشورهای عربی با آنکارا و قطع همکاری های نظامی با ترکیه شدند.

رئیس جمهوری ترکیه عصر چهارشنبه ۱۷ مهر از آغاز عملیات نظامی در شمال شرق سوریه خبر داده بود.

اردوغان اعلام کرد که این عملیات علیه نیروهای کُرد "پ. ک. ک" و "ی. پ. گ" و داعش در شمال سوریه می باشد.

وی مدعی است هدف از این عملیات موسوم به "چشمه صلح"، از بین بردن گذرگاه به اصطلاح تروریستی نزدیک مرزهای جنوبی ترکیه است.

این عملیات با مخالفت های جهانی مواجه شده و ترکیه بدون توجه به این مخالفت ها تهدید خود را پس از چند روز، عملی کرد.
برچسب ها: ترکیه ، جهان عرب
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی