امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱

پوتین: ایران در حملات آرامکو دخالتی نداشته است

خرداد؛ رئیس جمهوری روسیه گفت که ایران در حملات آرامکوی عربستان سعودی دخالتی نداشته است.

به گزارش شفقنا، «ولادیمیر پوتین» امروز(یکشنبه) در گفتگو با شبکه اسکای نیوز عربی گفت که رئیس جمهوری ایران هرگونه دخالت ایران در حملات آرامکو را رد کرده است.

رئیس جمهوری روسیه با تاکید بر اینکه باید خاک سوریه از حضور نظامی خارجی خالی شود، اظهار کرد: وقت آن رسیده که سوریه به آغوش ملت های عربی بازگردد.

وی با بیان اینکه متاسفانه مسابقه تسلیحاتی بار دیگر بازگشته است، خاطرنشان کرد: خروج واشنگتن از معاهده موشک های میان برد گام اشتباهی بود. اوضاع در آمریکا به ترامپ اجازه بهبود روابط با روسیه را نمی دهد.

پوتین با اشاره به اینکه عربستان نقش مثبتی  در حل بحران سوریه ایفا می کند،یادآور شد: ما حملات آرامکو را محکوم می کنیم و منتظر نتایج تحقیقات درباره این حملات هستیم. ما از طرح های محمد بن سلمان برای ثبات بازار نفت حمایت می کنیم.

وی در همین زمینه افزود: ما در حال بررسی انجام پروژه های مشترک با عربستان سعودی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار هستیم. به امارات به عنوان یکی از شرکای امیدوار کننده و بسیار نزدیک نگاه می کنیم. این کشور در ثبات منطقه ایفای نقش می کند. شراکت راهبردی با امارات، حجم روابط دوجانبه را نشان می دهد.

رئیس جمهوری روسیه در ادامه افزود: ما به قطعنامه های سازمان ملل درباره پرونده فلسطین پایبند هستیم. معامله قرن هنوز مبهم است و واشنگتن این معامله را برای افکار عمومی جهان معرفی نکرده است.
برچسب ها: پوتین ، آرامکو
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی