امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۴۹۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳

بازگشت جریان طهرانچی به دانشگاه شهید بهشتی

خرداد؛ حجت رسولی معاون پیشین طهرانچی در دانشگاه شهید بهشتی بار دیگر به این دانشگاه بازگشت. البته این بار نه در دولت محمود احمدی نژاد بلکه در دولت نزدیک به اصلاح طلبان، که قرار است دست کم به لحاظ فرهنگی، نگاه متفاوتی با دولت قبل و اصولگرایان داشته باشد.

کمتر از ده روز پیش سایت رویداد۲۴ درگزارشی با عنوان «بازگشت جریان طهرانچی به دانشگاه شهید بهشتی» از احتمال برکناری رییس حوزه ریاست دانشگاه بهشتی و جانشینی فردی به نام حجت رسولی بر این مصدر خبر داده بود.

حجت رسولی در دوران ریاست طهرانچی بر دانشگاه شهید بهشتی، به عنوان رییس دفتر و رییس حوزه ریاست او مشغول به کار بود. هرچند گزارش رویداد۲۴ چندان خوشایند وزارت علوم نبود و تلویحا تکذیب شد اما خبری که امروز روی خروجی وبسایت دانشگاه شهید بهشتی قرار گرفت، گویای واقعیت ماجراست.

صبح روز گذشته با حکم نصیری قیداری سرپرست جدید دانشگاه شهید بهشتی، حجت رسولی به عنوان مشاور رییس دانشگاه و سرپرست حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی انتخاب شد.
 
آنگونه که خبرنگار رویداد۲۴ کسب اطلاع کرده، چند تشکل دانشگاه پیش از انتصاب رسولی، نگرانی‌های خود را به گوش رییس کنونی دانشگاه شهید بهشتی رسانده بودند و مشخصا از بازگشت جریان نزدیک به طهرانچی به دانشگاه ابراز نگرانی کردند، با این حال حکم رسولی ابلاغ شد و او از روز گذشته به عنوان مدیر حوزه ریاست منصوب شده است.
 
البته در حکم رسولی از کلمه سرپرست مدیریت استفاده شده و حکم مدیریت هنوز برای او صادر نشده است.

خبر رویداد۲۴ تایید شد/ بازگشت طهرانچی به دانشگاه شهید بهشتی

در گزارشی که چندی پیش رویداد۲۴ منتشر کرد، از قدرت گرفتن جریان نزدیک به طهرانچی در تغییرات دانشگاه شهید بهشتی سخن گفته شد و نقش منفعلانه وزارت علوم در عزل و نصب‌های صورت گرفته در دانشگاه‌ها مورد سوال قرار گرفته بود. سوال مهم این بود در حالی که یکی از بزرگترین وجوه تمایز جریان اصولگرا و اصلاح طلب، نگاه این دو جریان به موضوعات فرهنگی و مسائل مبتلابه جنبش‌های دانشجویان است، چگونه وزارت علوم نیروهای نزدیک به جریان رقیب را در پست‌های تصمیم‌گیرنده دانشجویی و فرهنگی منصوب می‌کند؟ این سوال البته با تایید خبر انتصاب چهره نزدیک به طهرانچی در دانشگاه شهید بهشتی با قدرت بیشتری به ذهن مخاطب متبادر خواهد شد. این یعنی همزمان که جریان سیاسی دانشگاه آزاد در اختیار طیف خاصی از نیروهای سیاسی در ایران است، در سایر دانشگاه‌ها نیز نیروهای نزدیک به همان طیف سمت می‌گیرند. در حالی که به انتخابات مجلس یازدهم نزدیک می‌شویم، این تغییرات معنادارتر به نظر می‌رسند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی