امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۰۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

سازمان ملل: عملیات ترکیه در سوریه ۱۵۰ هزار نفر را آواره کرده است

خرداد؛ دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل روز دوشنبه اعلام کرد که به دنبال عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، بیش از ۱۵۰ هزار سوری از شهرهای خود آواره شدند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد که به دنبال این عملیات، حدود ۱۵۰ هزار تا ۱۶۰ هزار نفر از شهرهای خود آواره شدند.

سازمان ملل در  ادامه از حملات هوایی ترکیه در اطراف اردوگاه «عین عیسی» ابراز نگرانی کرد.

هزاران خانواده داعشی در اردوگاه عین عیسی اسکان دارند.

طبق این بیانیه، با وجود فرار برخی از خانواده های داعشی، هنوز بسیاری از آنها در این اردوگاه اقامت دارند.

این در حالی است که شبه نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) که مناطقی را در شمال شرق سوریه تحت کنترل دارند، اعلام کردند به سبب  عملیات نظامی ترکیه در این مناطق، صدها داعشی خارجی از ارودگاه عین عیسی فرار کردند.

به عقیده کارشناسان عملیات هوایی ترکیه علیه سوریه، زمینه ساز بروز داعش در منطقه است.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه با نام عملیات «چشمه صلح» با اعلام رسمی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در روز چهارشنبه گذشته آغاز شده است.

این عملیات، با مخالفت‌های منطقه ای و بین المللی زیادی روبه رو شده است.

بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه در واکنش به حمله نظامی ترکیه به سوریه، صادرات تسلیحات خود به این کشور را به حالت تعلیق درآورده اند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی