امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷

ارتش سوریه وارد منبج در شمال غرب این کشور شد

خرداد؛ خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، دوشنبه شب گزارش داد، ارتش این کشور وارد شهر منبج در حومه شمال شرقی حلب واقع در شمال غرب سوریه شده است.

به گزارش سانا، بر اساس توافق صورت گرفته میان دولت سوریه و نیروهای دمکراتیک، ارتش سوریه قرار است کنترل این شهر را برعهده بگیرد.

با آغاز جنگ داخلی سوریه شورشیان سوری در ماه اوت ۲۰۱۲ (تیر/ مرداد ۹۱  ) منبج را به تصرف خود درآوردند اما این شهر در سال  (۲۰۱۴ (۹۳) به تصرف نیروهای داعش درآمد سرانجام شبه نظامیان کرد، این شهر را در ژوئن ۲۰۱۶ (خرداد/ تیرماه ۹۵) از کنترل داعش خارج کردند.

پیش از این برخی رسانه ها شنبه شب به نقل از منابع میدانی اعلام کرده بودند، ورود نیروهای ارتش سوریه قرار است بر اساس توافق میان روسیه و سوریه از یک طرف و روسیه و آمریکا از سوی دیگر انجام شود.

بر اساس این توافق، یگان های ارتش سوریه با سلاح های سنگین و متوسط خود در شهر منبج مستقر می شوند و پرچم سوریه بر همه ادارات دولتی و ورودی ها و خروجی های این شهر برافراشته خواهد شد.

این اقدام برای جلوگیری از تجاوز ارتش ترکیه و تروریست های هم‌پیمان آن به شهر منبج انجام شده است.

آخرین تجهیزات نظامی آمریکا نیز روز شنبه از شهر منبج در شمال شرق استان حلب سوریه خارج شد.

ارتش ترکیه به همراه گروه های تروریستی هم‌پیمان خود از روز چهارشنبه گذشته عملیاتی را با نام «چشمه صلح» به بهانه مبارزه با کردهای سوریه در شمال و شمال شرق این کشور که آنها را تروریست می خواند، آغاز کرده است.

اقدام ترکیه برای حمله به شمال سوریه به رغم مخالفت های گسترده منطقه ای و جهانی صورت گرفت.

کارشناسان سیاسی و شخصیت های مختلف در کشورهای جهان این اقدام ترکیه را ورود به باتلاق سوریه خوانده اند.

پیش‌تر، ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ میلادی به این طرف در دو عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷) با همکاری گروه‌های تروریستی مورد حمایت خود، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله  شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف کرده بود.
برچسب ها: ارتش سوریه ، منبج
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی