امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۰۷۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳

عربستان از حضور شیعیان و تقویت هلال شیعی در عراق نگران است

خرداد؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از کشورهای خارج از منطقه خلیج فارس از ایجاد هلال شیعی و محور مقاومت هراس دارند و با حمایت عوامل داخلی در منطقه و طرفداری از گروه های تکفیری و وهابیت تلاش می کنند گفتمان و هلال شیعی را تحت تاثیر قرار دهند.

به گزارش خانه ملت،  مسعود گودرزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص اتفاقات اخیر در عراق و تاثیر عربستان و وهابیت در کمرنگ کردن سفر شیعیان در ایام اربعین به این کشور گفت: این موضوع دقیقا بر این محور قابل بررسی و تحلیل است. با توجه به اینکه اربعین برای تجمع مشتاقان اهل بیت در این کشور تبدیل شده و علاوه بر زوار ایرانی در جهان تشیع ایجاد همبستگی می کند باعث ناراحتی کشورهایی چون عربستان شده است.

عربستان از حضور و تجمع شیعیان در عراق نگران است

اخبار سیاسی- وی ادامه داد: عربستان از حضور و تجمع شیعیان در عراق نگران بوده و درصدد این است که اجازه ندهند شیعیان در عراق گرد هم بیایند. 

بسیاری از کشورهای خارج از منطقه خلیج فارس از ایجاد هلال شیعی و محور مقاومت هراس دارند و با حمایت عوامل داخلی در منطقه و طرفداری از گروه های تکفیری و وهابیت تلاش می کنند گفتمان و هلال شیعی را تحت تاثیر قرار دهند

گودرزی تصریح کرد: بسیاری از کشورهای خارج از منطقه خلیج فارس از ایجاد هلال شیعی و محور مقاومت هراس دارند و با حمایت عوامل داخلی در منطقه و طرفداری از گروه های تکفیری و وهابیت تلاش می کنند گفتمان و هلال شیعی را تحت تاثیر قرار داده و حرکت اسلامی شیعی را عقب بزنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اتفاقات اخیر در عراق با کمک دولت عراق، گروه های مقاومت شیعی در عراق و هم چنین تلاش های جمهوری اسلامی ایران در نقش مستشاری و کمکی به اتمام رسیده و امنیت عراق مجددا برقرار است.

امنیت عراق برای اربعین برقرار است

گودرزی بیان کرد: امنیت عراق برای اربعین برقرار است البته جلسات برای تداوم امنیت عراق در ایام اربعین ادامه دارد و به امید خدا برای اربعین شاهد اتفاق خاصی نخواهیم بود و زوار می توانند با آرامش خاطر زیارت خود را داشته باشند. 
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی