امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۱۱۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

اردوغان از ایجاد منطقه امن در خاک سوریه خبر داد و طول و عمقش را مشخص کرد

خرداد؛ رئیس جمهوری ترکیه روز سه شنبه از ایجاد منطقه امن در داخلی اراضی سوریه به طول ۴۴۴کیلومتر وعمق ۳۲ کیلومتر خبر داد.

به گزارش شفقنا به نقل از روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان در حاشیه هفتمین نشست شورای کشورهای ترک زبان در باکو پایتخت آذربایجان گفت: حمایت ارائه شده به نزدیک به ۴ میلیون پناهجو در کشور ما شناخته شده هست در حالی که هزینه های ما از ۴۰ میلیارد دلار فراتر رفته است. تقریبا به همه گفته ایم که بیایید شمال سوریه را یک منطقه امن اعلام کنیم همه گفتند خوب است اما هنگام ارائه حمایت، یک قرش هم خرج نکردند.

وی افزود: ما اکنون ایجاد منطقه امنی به طول ۴۴۴ کیلومتر از غرب تا شرق و عمق ۳۲ کیلومتر از شمال تا جنوب را اعلام می کنیم که پناهجویانی که در کشورما هستند به آنجا بازخواهند گشت.

ارتش ترکیه نهم اکتبر جاری عملیات موسوم به چشمه صلح را در منطقه شرق روز فرات در شمال سوریه آغاز و اعلام کرد که هدف از آن را پاکسازی این منطقه از لوث تروریست های پ ک ک و ی پ گ و. داعش و ایجاد یک منطقه امن برای بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان  عنوان کرده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی