امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱

عمران خان امروز به عربستان خواهد رفت

خرداد؛ «عمران خان»، نخست وزیر پاکستان، پس از سفر روز یکشنبه خود به ایران، اعلام کرد که تصمیم دارد به عنوان بخشی از تلاش ها برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه و ایجاد صلح و دوستی میان تهران و ریاض امروز ( سه شنبه ) به عربستان سعودی سفر کند.

به گزاش رسانه های محلی ، نخست وزیر پاکستان که روز ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر ماه) با هدف افزایش صلح و امنیت در منطقه به ایران سفر کرد و با سران این کشور دیدار و گفت و گو داشت، با توجه به رایزنی های اخیر خود با دیگر رهبران کشورهای منطقه، با رهبری عربستان سعودی نیز دیدار خواهد کرد. روابط دو جانبه و سایر تحولات منطقه ای نیز بخشی از این بحث و گفت و گوها را تشکیل می دهد.

پاکستان و عربستان سعودی، روابط برادرانه و دوستانه ای با یکدیگر دارند که بر اعتماد و تفاهم متقابل، همکاری نزدیک و سنت پایدار حمایت از یکدیگر بنا شده است.

این سومین سفر عمران خان به عربستان سعودی در سال جاری خواهد بود. دیدارهای قبلی وی در ماه مه و سپتامبر سال جاری انجام شده است. «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان نیز در ماه فوریه سال جاری به پاکستان سفر کرده است.

تحلیلگران پاکستان نیز در این باره می گویند: «اینکه ایران و عربستان هر دو می خواهند اختلافات خود را به صورت مسالمت آمیز حل کنند بسیار خوب است و پاکستان نیز نقش مثبتی در این زمینه ایفا می کند. با این وجود ایالات متحده خواهان حل اختلافات میان ایران و عربستان سعودی نیست اما در موقعیت فعلی تنها خواسته‌اش عدم تشدید تنش ها در منطقه است.»

متخصصان بر این باورند که عمران خان به عنوان یک رهبر نوظهور مسلمان، باید نقش خود را برای حل و فصل اختلافات بین امت مسلمان ایفا کند. پاکستان برای میانجیگری بین ایران و عربستان سعودی ابراز تمایل کرده است و این درخواست ناشی از نگرانی های پاکستان در مورد صلح منطقه ای است.
برچسب ها: عمران خان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی