امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵

بایدن ترامپ را تهدید کرد: اگر رئیس جمهور شوم، ترامپ را عفو نمی‌کنم

خرداد؛ جو بایدن گفت، اگر به عنوان رئیس جمهوری‌ آمریکا انتخاب شود، ترامپ را از اتهامات احتمالی که ممکن است با آنها روبرو شود، عفو نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا گفت، از روشی که جرالد فورد، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده استفاده کرد و در آن ریچارد نیکسون، رئیس جمهوری گرفتار در رسوایی واترگیت را بخشید، استفاده نمی‌کند؛ نیکسون بابت این رسوایی تحت پیگرد قرار نگرفت.

بایدن ادامه داد: چنین روشی کشور را متحد نمی‌کند. ترامپ هر کاری انجام می‌دهد تا ما را در معرض خطر قرار دهد و خودش را کنار بکشد فکر می‌کنم این یک نوع ماهیت متفاوت است. فکر می‌کنم رئیس جمهور فورد مرد خوبی بود خدا او را دوست دارد. من می‌دانم او خوب بود. اما فکر می‌کنم یک بار دیگر این کار را در حق نیکسون انجام نمی‌داد چون انتخاب نشد.

دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا تحقیقات استیضاح را علیه ترامپ و پس از افشای متن مکالمه تلفنی‌اش با رئیس جمهوری اوکراین به راه انداخته اند؛ ترامپ از این گفتگوی تلفنی دفاع کرده و گفته بایدن باید بابت معاملاتش با اوکراین بازجویی شود.

بایدن در نشستی خبری گفت: در کاخ سفید شرایط مناسبی ایجاد می‌کنم. هیچکس در خانواده‌ام در کاخ سفید شغلی نخواهند داشت و اجازه نمی‌دهم در کابینه باشند و در نشست‌ها حضور داشته باشند و روابطی با هر کسی که با شرکت یا دولت خارجی ارتباط دارد، داشته باشند.

ترامپ هرگونه اشتباهی را رد کرده و با اتهامات کیفری روبرو نشده است. بر اساس یکی از رهنمودهای وزارت دادگستری آمریکا، علیه یک رئیس جمهوری مشغول به کار نمی‌توان اعلام جرم کرد.
برچسب ها: جو بایدن ، ترامپ
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی