امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱

رایزنی نمایندگان با "لاریجانی" درباره شفافیت مالی کاندیدا‌های انتخابات مجلس

خرداد؛ سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از رایزنی برخی از نمایندگان با رئیس مجلس درباره مطرح شدن شفافیت مالی و تبلیغات انتخابات در جلسه علنی، خبر داد.

اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه متأسفانه بعضاً پول‌های کثیف در انتخابات وجود دارد که باید جلوی آن گرفته شود، گفت: شاهد این هستیم که در انتخابات برخی از کاندیدا‌ها هزینه‌های میلیاردی می‌کنند که زمانی که بررسی می‌شود ، مشاهده می‌شود که این ارقام از حقوق یک نماینده در طی 4 سال خیلی بیشتر است.

وی با بیان اینکه نمی‌توان پول‌های کثیف و میلیاردی هزینه کرد، اما ادعای خدمت به مردم را داشت، افزود: اگر شخصی از سوی جناح یا گروه سیاسی حمایت شود، مردم را فریب داده و قطعاً وکیل مردم محسوب نمی‌شود.

سخنگوی کمیسیون ‌شوراهای مجلس اشاره به هزینه‌های هنگفت‌آور و سفره‌های شام و ناهار انتخاباتی، گفت:اگر جلوی این مسائل گرفته نشود، مجلس کارآمد و مردمی نخواهیم داشت؛ چرا که افراد نخبه که می‌توانند که حوزه تقنین اثر گذار باشد از ورود به مجلس باز می‌مانند و افراد نالایق به نهاد قانون گذاری وارد می‌شوند.

سلیمی با بیان اینکه متاسفانه در پارلمان برای جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به انتخابات قانونی وجود ندارد، اضافه کرد: در اصلاحیه قانون انتخابات مجلس در سال گذشته مفادی را اصلاح کردیم که استانی شدن به عنوان محور اصلی آن مطرح بود ولی از سوی شورای نگهبان ایرادات اساسی به آن وارد و در نهایت به مجلس اعاده شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: در ماده 57 اصلاحیه شفافیت مالی کاندیداها را مد نظر قرار دادیم که بر اساس این ماده، کاندیداهای انتخابات باید حسابی را افتتاح و معرفی کنند که پول‌های نقدی آنها کاملا مشخص و هزینه‌ها شفاف باشد.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با تاکید بر اینکه برخی از نمایندگان در حال رایزنی با علی لاریجانی رئیس مجلس هستند تا بخش شفافیت مالی و تبلیغات انتخابات در جلسه علنی مطرح شود و به تصویب برسد، بیان داشت: شفافیت مالی بحثی کلی است و مشکلی ندارد؛ اما بعید می‌دانم به انتخابات پیش رو برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی