امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳

ناتو درباره اقدام نظامی ترکیه در سوریه تشکیل جلسه می‌دهد

خرداد؛ نمایندگان کشورهای عضو ناتو روز چهارشنبه(فردا) در بروکسل پایتخت بلژیک درباره عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه تشکیل جلسه می‌دهند.

به گزارش آسوشیتدپرس، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو روز سه‌شنبه گفت که «بسیاری از متحدان ناتو از ترکیه به شدت انتقاد کرده‌اند.»
استولتنبرگ اظهار داشت: سفرای اعضای ناتو، فردا در بروکسل تشکیل جلسه خواهند داد و وزاری دفاع این پیمان نیز هفته آینده جلسه دیگری برگزار خواهند کرد.
ترکیه بعد از آمریکا دومین ارتش بزرگ ناتو را دارد. بسیاری از کشورهای اروپایی درباره زندانیان داعشی که در جریان حمله ترکیه به سوریه از زندان‌ها فرار کرده‌اند ابراز نگرانی کرده‌اند.
ترکیه روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه عملیاتی را در شمال سوریه علیه پ.ک.ک و یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) آغاز کرد.
بر اساس تازه‌ترین گزارش سازمان ملل متحد، تاکنون ۱۳۰ هزار نفر بر اثر حمله ترکیه به شمال سوریه آواره شده‌اند. سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد که تخمین زده می‌شود حدود ۴۰۰ هزار غیرنظامی در مناطق محل درگیری حضور داشته باشند که نیاز به محافظت و کمک دارند.
تاکنون شماری از کشورهای اروپایی از جمله فنلاند، نروژ، آلمان، فرانسه و جمهوری چک، فروش سلاح به ترکیه را به حالت تعلیق درآورده‌اند. آمریکا نیز تحریم‌هایی را علیه ترکیه وضع کرده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی