امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲

ارسال تجهیزات نیروهای سوری به کوبانی

خرداد؛ ارتش سوریه حضور خود در منبج واقع در حومه شمال شرقی حلب را تثبیت کرده و کاملا آن را به دست گرفته و علاوه بر آن حدود ۱۰۰۰ کیلومتر مربع اطراف منبج و فرودگاه نظامی الطبقه و دو نیروگاه برق آبی و چندین پل روی رود فرات را هم در کنترل خود دارد.

به گزارش ایسنا،‌ منابع محلی در منبج به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفتند، ارتش سوریه نیروهای خود را افزایش داده و در یک مربع امنیتی در مرکز شهر منبج مستقر شده است.

این منابع افزودند، ارتش سوریه استقرار خود در اطراف منبج را هم تکمیل کرده و حملات ترکیه و شبه‌نظامیان "ارتش آزاد سوریه" از صبح روز سه‌شنبه به خطوط تماس رود الساجور در شمال غرب منبج متوقف شده است. این در پی پیشروی جدی و تاثیر گذار ارتش سوریه به سمت این محور بود.

منابع مخالف نیز گفتند،‌ دستوراتی از سوی آنکارا برای توقف حملات جهت تسهیل مذاکراتی صادر شده که روسیه مبادرت به آن کرده است.

به گفته این منابع، به رغم تفاهمات حاصل شده در "طرح نقشه راه" بین آنکارا و واشنگتن در ابتدای ۲۰۱۸ به خصوص تحویل منبج به ترکیه اما تسلط ارتش ارتش سوریه بر منبج امری قطعی و برگشت ناپذیر به نظر می‌رسد.  

یک منبع میدانی در منبج نیز اظهار کرد، منبج اکنون بعد از عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از دو پایگاه روستاهای عین الدادات و ام میال که اکنون در تصرف ارتش سوریه هستند کاملا از نیروهای آمریکایی تخلیه شده است.

این منبع به مانع تراشی در مسیر عبور کاروان ارتش سوریه از منبج به عین العرب اشاره کرد که نیروهای آمریکایی در پل قره قوزاق واقع در جنوب غرب جرابلس در حدود ۲۰ کیلومتری ایجاد کردند دلیلش هم آن بود که نیروهای آمریکایی می‌خواستند مسیر عقب‌نشینی هم‌قطاران خود از منبج را باز کنند.

ارتش سوریه همچنین تجهیزات جدیدی را از مسیر رقه – عین عیسی به سمت عین العرب (کوبانی) گسیل کرده است.

منابع میدانی یگان‌های مدافع خلق کرد و ستون فقرات نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) نیز گفتند، ارتش سوریه شاید چند روز برای ورود به کوبانی منتظر بماند زیرا نیروهای آمریکایی باید از پایگاهی در این شهر خارج شوند زیرا خبرهایی رسیده مبنی بر اینکه کاروان‌های کمک‌های لجستیکی ائتلاف آمریکایی سه‌شنبه از پایگاه تل بیدر آمریکا به این شهر رسیده است.

به گزارش سانا، نیروهای ارتش سوریه همچنین در ادامه استقرا در شمال کشور وارد روستاهای الاغبیش، لیلان و الطویله در حومه شمال غربی شهرک مرزی تل تمر در حومه حسکه شدند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی