امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۲۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳

اردوغان: اتهام آمریکا به بانک خلق ترکیه در دور زدن تحریم‌های ایران غیرقانونی است

خرداد؛ بانک خلق ترکیه اتهامات آمریکا مبنی بر دور زدن تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را بخشی از برنامه ایالات متحده برای تحریم ترکیه دانست. رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه نیز اتهامات آمریکا علیه این بانک را غیرقانونی خواند و آن را «گامی زشت» توصیف کرد.

بانک خلق ترکیه روز چهارشنبه ۱۶ اکتبر (بیست و چهار مهر) در بیانیه ای اعلام کرد: «این اتهامات بخشی از تحریم های آمریکا است که به خاطر عملیات چشمه صلح علیه ترکیه وضع شده است. عملیاتی که ارتش ترکیه شجاعانه برای تامین امنیت مرزهای ما و برقراری صلح در منطقه آغاز کرده است.»

روز گذشته دادستانی فدرال آمریکا در نیویورک، بانک خلق ترکیه را به مشارکت در یک نقشه چند میلیارد دلاری برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران متهم کرد.

بر اساس این کیفرخواست بانک خلق ترکیه برای کمک به فروش نفت و گاز ایران از طریق شرکت های سوری و با حمایت مقامات ایران و ترکیه، تلاش کرده است تا تحریم های آمریکا را دور بزند.

این اتهامات در حالی مطرح می شود که تنش میان واشنگتن و آنکارا بر سر تهاجم نظامی ترکیه علیه گروه ها و شبه نظامیان کرد در شمال شرق سوریه شدت گرفته است.

ایالات متحده آمریکا در آخرین واکنش‌های خود به عملیات نظامی آنکارا دو وزراتخانه و سه مقام ارشد دولت ترکیه را تحریم کرد.

کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد که قرار است مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا به همراه هیاتی شامل مشاور امنیت ملی و فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه برای دیدار با رجب طیب اردوغان به ترکیه سفر کنند.

ایالات متحده امیدوار است تا با میانجیگری میان نیروهای دموکراتیک سوریه و ترکیه، آتش بس برقرار کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی