امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹

اردوغان باید عملیات در سوریه را متوقف کند

خرداد؛وزیر خارجه آمریکا گفت که باید جلوی ادامه عملیات ترکیه در شمال سوریه را گرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «مایک پمپئو»،‌ وزیر خارجه آمریکا، امروز –چهارشنبه- گفت که بنا دارد با همراهی «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهوری این کشور، جلوی ادامه عملیات ترکیه در شمال سوریه را بگیرد. این در حالی است که این هیئت آمریکایی بناست در روزهای آینده با «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه، دیدار کند.

پمپئو در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت که این هیئت آمریکایی بنا دارد به را‌ه‌حلی در زمینه سوریه دست یابد نه آن‌که رابطه واشنگتن-آنکارا را شکرآب کند.

وی گفت: «انتظار داریم که با رجب طیب اردوغان دیدار کنیم.» وی در ادامه عنوان کرد که دیدار «چهره به چهره» میان مقام‌های ارشد دو کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است. وزیر خارجه آمریکا در ادامه افزود:‌ «اردوغان باید عملیات در سوریه را متوقف کند. آن‌ها باید عقب بکشند. باید آتش‌بس ایجاد شود تا بتاونیم بر اساس آن همه‌چیز را رفع‌ورجوع کنیم.»

پمپئو در پاسخ به این‌که آیا اردوغان را مشئول موقعیت پیش‌آمده از سوریه می‌داند یا نه گفت: «باید این نکته را در ذهن نگاه داشت که وضعیت بسیار پیچیده‌ای است.»
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی