امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۲۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

نامه توهین‌آمیز ترامپ به اردوغان+ تصویر

خرداد؛ رئیس‌جمهوری آمریکا در نامه‌ای، که ادبیاتی توهین‌آمیز و خارج از عرف دیپلماتیک دارد، به همتای تُرک خود نسبت به پیامدهای عملیات نظامی آنکارا در شمال شرقی سوریه هشدار داده و گفته است: «کله‌شق نباش.»

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در نامه‌ای به «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، نسبت به پیامدهای عملیات نظامی آنکارا در شمال شرقی سوریه هشدار داده است.

ترامپ این نامه را در تاریخ ۹ اکتبر (۱۷ مهرماه) نوشته است یعنی روزی که ترکیه عملیات نظامی خود را در شمال شرق سوریه علیه مواضع شبه‌نظامیان کرد آغاز کرد.

ترامپ در این نامه نوشته است: «بیایید برای دستیابی به یک توافق خوب همکاری کنیم. شما مایل نیستید مسئول کشتار هزاران نفر باشید، من هم نمی‌خواهم مسئول نابود کردن اقتصاد ترکیه باشم، (قطعا این کار) را خواهم کرد.»

ترامپ افزوده است: «نمونه کوچکی از این را در جریان ماجرای کشیش برونسون به شما نشان دادم.»

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه به دریافت نامه‌ای از «ژنرال مظلوم» فرمانده نظامی کُردهای سوریه اشاره کرده و از اردوغان خواسته است تا برای دستیابی به یک «توافق خوبی» همکاری کند.

دونالد ترامپ همچنین در این نامه گفته است: «اگر این کار را به شیوه‌ای درست و انسانی انجام دهید، تاریخ نگاهی مطلوبی نسبت به شما خواهد داشت چنانچه رویداد خوبی اتفاق نیفتد، از منظر تاریخ شما شیطان خواهید بود.»

وی نامه خود را به این جمله به پایان برده است: «کله‌شق نباش! احمق نباش! بعدا با شما تماس می‌گیرم.»
برچسب ها: ترامپ ، اردوغان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی