امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۶

دیدار معاون رئیس جمهوری آمریکا با اردوغان پایان یافت

خرداد؛ به رغم اینکه رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرده بود که با مقامات آمریکا برای آتش بس در حمله به شمال سوریه ملاقات نمی‌کند، اما مایک پنس معاون رئیس جمهوری امریکا شامگاه پنجشنبه با رجب طیب اردوغان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به دنبال تلاش دولت آمریکا برای متقاعد کردن ترکیه به توقف حملات به شمال سوریه، اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دیداری چند ساعته با پنس داشته است.

دفتر معاون رئیس جمهوری آمریکا شامگاه پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: مذاکرات میان ایالات متحده و نمایندگان ترکیه بیش از ۲ ساعت از زمان بندی نهایی برنامه ریزی شده خود در داخل کاخ ریاست جمهوری ترکیه ادامه یافت.

دفتر پنس در ادامه افزود: تا کنون هیچ نشانه ای برای تصمیم ترکیه برای قبول آتش بس و یا پذیرفتن دیگر تحولات صورت نگرفته است.

به گفته رسانه های آمریکایی پس از پایان این جلسات، پنس و مایک پمپئو قرار است در کنفرانس مطبوعاتی حضور یابند.

پیش از سفر مقامات ارشد دولت آمریکا به آنکارا،  اردوغان هر گونه میانجی‌گری برای آتش‌بس را رد کرده و تاکید داشته که ترکیه هیچ نگرانی از بابت تحریم‌های بیشتر آمریکا ندارد.

ایالات متحده در روزهای اخیر وزرای دفاع، کشور و انرژی ترکیه را همراه وزارتخانه‌های دفاع و انرژی با هدف فشار بر آنکارا برای توقف عملیات خود در شمال سوریه تحریم کرده است.
برچسب ها: مایک پنس ، اردوغان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی