امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴

جیمز ماتیس؛ "مریل استریپ" ژنرال‌های آمریکا!

خرداد؛وزیر دفاع اسبق دولت ترامپ به اظهارات تحقیرآمیز این رئیس جمهوری آمریکا نسبت به خود که گفته بود «او را زیادی بزرگ نشان داده‌اند» ‌واکنش نشان داده و خودش را با یک بازیگر مشهور آمریکایی که ترامپ قبلا درباره او هم این توصیف را به کار برده بود، مقایسه کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، جیمز ماتیس وزیر دفاع اسبق آمریکا در سخنرانی در یک مراسم سالانه بنیاد یادبود ال اسمیت در پاسخ به اظهار نظر اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که گفته «ماتیس را زیادی بزرگش کرده‌اند» گفت: من تنها یک ژنرال که زیادی بزرگ نشان داده شده، نیستم. من بزرگترین هستم و ژنرالی هستم که بیشتر از هر کسی در جهان بزرگ نشان داده‌اند.

ماتیس در ادامه این صحبت‌هایش تصریح کرد: من به خودم افتخار می‌کنم که دونالد ترامپ من را این گونه در نظر می‌گیرد چون او همچنین قبلا درباره مریل استریپ بازیگر مشهور آمریکایی نیز گفته بود که او بازیگری هست که زیادی بزرگش کرده‌اند. بنابراین من فکر می‌کنم که می‌توانم مریل استریپ ژنرال‌های آمریکایی باشم و صادقانه باید بگویم که من چنین چیزی را خیلی خوب می‌دانم.

وی افزود: از جمله اشتراکات میان من و مریل استریپ این است که حداقل ما توانسته‌ایم پیروزی‌هایی را رقم بزنیم.

پیشتر گزارش شد که ترامپ در نشستی در روز چهارشنبه با رهبران دموکرات کنگره آمریکا از ماتیس به عنوان «ژنرالی که در جهان بیشتر از هر کسی او را بزرگش کرده‌اند، توصیف کرده بود.

در گزارش‌ها تصریح شد که ترامپ این صحبت را بعد از آن مطرح کرد که چارلز شومر رهبر اقلیت سنای آمریکا در این نشست به یک نقل قول ماتیس در یک برنامه تلویزیونی که در آن او از تصمیم ترامپ برای خارج ساختن نظامیان آمریکایی از سوریه انتقاد کرده بود، اشاره کرد.

ترامپ در ادامه این صحبت‌هایش مدعی شد که می‌تواند کاری را که جیمز ماتیس در عرض دو سال نتوانست انجام دهد، تنها در عرض یک ماه انجام دهد.

شومر بعد از این نشست نیز به دیدار ماتیس رفت و در توییتی با او اظهار همبستگی کرد و گفت: در حالی که دونالد ترامپ سرش با یک تجمع دیگر گرم بود من در موقعیتی عالی به سراغ ژنرال ماتیس-مریل استریپ ژنرال‌ها- رفتم. ترامپ در سال ۲۰۱۷ در توییتی بعد از حمله این بازیگر آمریکایی به خودش نوشت: مریل استریپ یکی از بازیگران هالیوود است که به شکلی مبالغه‌آمیز بزرگ نشان داده شده است و در حالی که اصلا مرا نمی‌شناسد در مراسم گلدن گلوب به من حمله کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی