امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴

پکن از واشنگتن خواست محدودیت دیپلمات هایش را لغو کند

خرداد؛ چین بار دیگر به محدودیت های اعمال شده توسط وزارت خارجه آمریکا در مورد فعالیت دیپلمات های چینی مستقر در واشنگتن واکنش نشان داد و از این کشور خواست ضمن اصلاح اشتباه خود، این محدودیت ها را لغو کند.

رسانه های چین گزارش کرده اند آمریکا از دیپلمات های چینی مستقر در آن کشور خواسته است پیش از ملاقات با مقامات محلی، به وزارت خارجه آمریکا خبر بدهند آمریکا این خواسته را مقابله به مثل با رفتار چین توصیف کرده است.

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز جمعه همچنین تاکید کرد که چین با این اقدام مقابله به مثل خواهد کرد.

این مقام چینی در مورد احتمال اقدامات واکنشی گفت: مانع تراشی عامدانه وزارت خارجه آمریکا با طرح خواسته های اضافی در مقابل فعالیت عادی دیپلماتهای چین در آن کشور که در عین اصرار بر اشتباه، رفتار خود را واکنشی در مقابل مهار فعالیت دیپلمات های آمریکایی از سوی چین توصیف می کند کاملاً سیاه نمایی و تلاش برای دست پیش گرفتن است که عدم اعتماد به نفس آن کشور را آشکار می کند.

او گفت: باید بپرسیم آن امریکای دارای اعتماد به نفس راسخ کجا رفته است ما به آمریکا توصیه می کنیم اشتباه خود را اصلاح و فوراً محدودیت فعالیت دیپلمات های چینی مستقر در آن کشور را لغو کند این تنها راه پیش روی آمریکا است ماهیت دیپلماسی همواره بر پایه برابری و مقابله به مثل است ما هم در برابر اقدامات آمریکا مقابله به مثل می کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی