امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۴۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹

روسیه از کمک آمریکا برای پیشگیری حملات تروریستی در این کشور خبر داد

خرداد؛ رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه (اف‌اس‌ب) اعلام کرد: آمریکا اطلاعاتی را برای پیشگیری از برخی حملات تروریستی در اختیار روسیه قرار داده است.

«الکساندر بورتنیکوف» در جمع خبرنگاران در حاشیه اجلاس سران سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی سازمان‌های امنیتی کشورهای همکار روسیه در سوچی گفت: به تازگی طرف آمریکایی اطلاعاتی را درباره افرادی که در روسیه بدنبال تدارک عملیات تروریستی بودند، در اختیار مسکو قرار داد.

وی از ارایه تاریخ معین در این مورد خودداری کرد و گفت: برای نخستین بار نیست که چنین اطلاعاتی بین روسیه و آمریکا ردوبدل می‌شود.

به گزارش تاس، رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه همچنین گفته است که آمریکا قبلا نیز به تحقیقات روسیه درباره حمله تروریستی در حال تدارک در کلیسای جامع کازانسکی در سن پترزبورگ (در سال ۲۰۱۷) کمک کرده است و پیشتر از آن نیز مسکو در تحقیقات پیرامون عمل تروریسی در دوی ماراتون بوستون کمک کرد.  

رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه گفت که روسیه و آمریکا تماس‌های سازمان‌های اطلاعاتی در عرصه مبارزه با تروریسم را قطع نکردند.
مقام روس خاطرنشان کرد: روسیه همکاری‌های ضدتروریستی با دیگر سازمان‌های اطلاعاتی نیز دارد و در همین ارتباط با سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای همسود، کشورهای اروپایی و کشورهای خاورمیانه چنین ارتباطاتی داریم.
به گفته بورتنیکوف، یکی از اهداف برگزاری سالانه اجلاس بین‌المللی سران سازمان‌های اطلاعاتی در روسیه جلب همکاری سازمان‌های مربوطه در مبارزه با تروریسم است.
 
از ۳۹ اقدام تروریستی در روسیه پیشگیری شد
رئیس سازمان امنیت روسیه در اجلاس سران سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی در سوچی نیز گفت: در سال جاری (سال ۲۰۱۹) از ۳۹ اقدام تروریستی در روسیه پیشگیری شد.
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۳۲ تروریست کشته و ۶۷۹ نفر دستگیر شدند و ۲۲ نفر هم با اقدامات به موقع از ارتکاب به عمل تروریستی بازماندند.

بورتنیکوف گفت: ۴۹ کانون تروریستی امسال در مناطق مختلف روسیه متلاشی شدند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی