امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹

«سعد حریری» برای کناره‌گیری اعلام آمادگی کرد

خرداد؛ نخست‌وزیر لبنان پس از گذشت 2 روز از تظاهرات مردمی به اعضای هیات دولت این کشور 72 ساعت فرصت داد تا پیشنهادات‌شان را برای برون‌رفت از بحران اقتصادی ارائه دهند.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان در سخنانی پس از گذشت 2 روز از تظاهرات مردمی این کشور علیه مصوبه مالیات‌های جدید و نابسامانی اوضاع معیشتی اعلام کرد به شرکایش در دولت 72 ساعت فرصت می‌دهد تا پیشنهادات خود برای برون‌رفت از بحران اقتصادی را ارائه دهند.

 

او ضمن ابراز آمادگی برای کناره گیری از قدرت، افزود: من شخصاً مهلت کوتاهی به خودم دادم. یا شرکای ما در حل و فصل مسائل و دولت پاسخی واضح، قاطع و نهایی به ما می‌دهند که من، لبنان و جامعه جهانی را متقاعد می‌کند که یک تصمیم برای اصلاح وجود دارد و یا حرف دیگری خواهم داشت.

 

حریری در ادامه اعلام کرد: مهلت بسیار کوتاه است؛ 72 ساعت.

 

این درحالی است که جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان  نسبت به اظهارات حریری واکنش نشان داد و کناره‌گیری او از قدرت را رد کرد.

 

وزیر خارجه لبنان در این باره گفت: کناره‌گیری حریری ممکن است اوضاع را بدتر کند.

 

شهروندان لبنانی پنجشنبه در اعتراض به مصوبه جدید مالیات‌ها و اوضاع نابسامان معیشتی تظاهرات کردند و جمعه با ادامه دادن اعتراضات خواستار استعفای دولت حریری شدند.

 
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی