امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰

مدودف: اروپا هم از آمریکا خسته شده است

خرداد؛ نخست وزیر روسیه اعلام کرد: کشورهای اروپایی هم از تمایل آمریکا برای اجرای سیاست سلطه گرانه در جهان خسته شده‌اند.

دمیتری مدودف روز شنبه در مصاحبه با روزنامه «وچرنیه نووستی» صربستان در آستانه سفر به این کشور که در سایت دولت روسیه منتشر شد، افزود: در واقع تلاش آمریکا برای سلطه جویی در سراسر جهان از جمله در منطقه بالکان و قاره اروپا زیان بار است.
وی افزود: برای مقام‌های آمریکا فقط آنچه که در اتاق‌های کاخ سفید گفته می‌شود، خوشایند است و وزارت امور خارجه آمریکا از ایده‌هایی که منجر به شکوفایی اقتصادی ایالات متحده آمریکا می‌شود، خوشش می‌آید.
نخست وزیر روسیه ادامه داد: با توجه به این واقعیت آنها (مقام‌های امریکایی‌) اظهاراتی درباره روسیه و حمایت آن کشور از طرف‌های مختلف یا زیان بار بودن اقدامات روسیه علیه آمریکا بیان می‌کنند.  
مدودوف گفت: آمریکا می‌خواهد تمام سلاح‌های کشورهای دیگر را تامین کند و فقط از این کشور تسلیحات خریداری شود به همین دلیل از اینکه برخی کشورها ترجیح می دهند از ما سلاح خریداری کنند، خشمگین است.

عضویت کشورهای مساله دار در ناتو خطرناک است

نخست وزیر روسیه تلاش برای جلب کشورهای دارای مناقشه داخلی در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را خطرناک خواند و گفت: این رویه پیامدهای بسیار جدی به همراه خواهد داشت.
وی گفت: بنابراین چنین نامزدهایی برای عضویت در ناتو باید 100 بار به عواقب این اقدام خود فکر کنند.
مدودف خاطرنشان کرد: کشورهایی مانند گرجستان و اوکراین در وضعیت خوبی قرار ندارند و جلب این کشورها در ناتو با قرارداد تاسیس این پیمان مغایرت دارد.

 جی هشت یا هفت نمی‌تواند مشکلات جهان را حل کند
مدودوف در بخش دیگری از این گفت وگو به فرت گروه هشت که پس از اخراج روسیه به جی هفت تغییر یافته اشاره کرد و گفت: این گروه دیگر نمی‌تواند برای مشکلات جهان راه‌حل پیدا کند.

وی گفت: فرمت جی هشت حتی آن زمان که روسیه در آن عضو بود هم امکانات خود را برای حل مسائل جهانی از دست داده بود.

نخست وزیر روسیه تصریح کرد: در زمان حاضر حل مسائل اقتصادی بدون حضور و مشارکت دیگر بازیگران بزرگ جهان ممکن نیست، البته سازمان ملل متحد فرمتی ایده‌آل برای حل مسائل جهانی است.
برچسب ها: مدودف ، اروپا ، آمریکا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی