امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹

نارندرا مودی سفر خود به آنکارا را لغو کرد

خرداد؛دولت هند تصمیم گرفت تا سفر نارندرا مودی، نخست‌وزیر این کشور، به ترکیه را لغو کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیا تودی، در راستای اقداماتی برای نشان دادن نارضایتی دولت هند به سخنان ماه گذشته رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، در مجمع عمومی سازمان ملل درباره تنش‌های منطقه جامو و کشمیر، سفر نخست‌وزیر مودی به آنکارا را لغو کرد.

اردوغان که در سخنانش در مجمع عمومی سازمان ملل از پاکستان حمایت کرد، گفته بود که باید مشکلات را از طریق گفت‌وگو برپایه عدالت حل و فصل کرد نه از راه درگیری.

رئیس‌جمهوری ترکیه همچنین اظهار کرده بود که ثبات و پیشرفت منطقه آسیای جنوبی با مسئله کشمیرارتباط دارد.

در پاسخ به اردوغان درباره مسئله کشمیر، راویش کومار، سخنگوی وزارت امور خارجه هند، بیان کرد که جامو و کشمیر مسئله داخلی هند است و ترکیه می‌بایست پیش از اظهار نظر درک صحیحی از وضعیت داشته باشد.

تنش‌ها بین دو کشور در منطقه مورد مناقشه کشمیر در اوت سال جاری میلادی و زمانی بیشتر شد که دهلی‌نو وضعیت ویژه جامو و کشمیر را لغو و حضور نظامی را در منطقه تشدید کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی