امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۵۸۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸

هیل: ترامپ در مذاکرات از اردوغان شکست خورد

خرداد؛ تارنمای خبری «هیل» روز یکشنبه نوشت: به رغم اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مدعی است که فرد اقتصادی و تاجر خبره ای است، اما در مذاکرات برای برقراری آتش بس در شمال سوریه از رجب طیب اردوغان شکست خورده است.

تارنمای آمریکایی هیل افزود: ترامپ که خود را هنرمند مذاکرات و توافقات می‌داند اما در توافق آتش بسی که با اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به امضاء رساند، تمام امتیازات را به آنکارا داد.

ترامپ و "مایک پنس" معاون رئیس جمهوری آمریکا در حالی خود را پیروز مذاکرات و توافق با اردوغان معرفی می‌کنند که در توافق آتش بس صورت گرفته، ترکیه توانسته به آرزوهایی که سال‌ها به دنبالش بود یعنی کنترل منطقه‌ای در سوریه و گسترش مرز کشورش به میزان ۲۰ مایل به سمت جنوب را بدست آورد.

"اریک ادلمن" سفیر سابق آمریکا در ترکیه در زمان ریاست جمهوری جورج بوش گفت: فکر نمی‌کنم که ترک‌ها در این توافق چیزی از دست داده باشند.

تارنمای هیل به نقل از کارشناسان سیاسی می‌نویسد، از لحظه پس از تماس ترامپ با اردوغان و تصمیم بر خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه، دولت آمریکا مسیر را برای پیشبرد ترکیه با حمله تهاجمی طولانی مدت علیه نیروهای کرد سوریه هموار کرده است.

«بولنت علیرضا» مدیر پروژه ترکیه در مرکز مطالعات بین‌المللی و راهبردی گفت: آمریکا پس از تصمیم گیری در مورد خروج نیروهای نظامی خود از سوریه، قدرت و اهرم فشار را در مذاکرات با ترکیه از دست داد.

علیرضا افزود: اگرچه دولت آمریکا شکست مذاکرات با تیم ترکیه‌ای را انکار می‌کند اما در حقیقت آنان در همان تماس تلفنی ششم اکتبر (۱۴ مهرماه) همه چیز را از دست داده بودند.

عملیات نظامی ارتش ترکیه روز چهارشنبه ۱۷ مهر به دستور رئیس جمهوری این کشور در شمال شرق سوریه آغاز شد؛ اقدامی که با واکنش تند بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای عربی و غربی رو به رو شده است.
برچسب ها: هیل ، ترامپ ، اردوغان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی