امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

هشدار به صاحبان ارز‌های خانگی

خرداد؛ عضو کمیسیون برنامه وبودجه، با بیان اینکه علت مقاومت نرخ ارز برای نشکستن حباب آن سودجویی برخی از این تلاطم قیمتی است، گفت:نگهداری ارز‌های خانگی به ضرر صاحبان است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به وضعیت بازار ارز طی ماه های اخیر، گفت: نرخ ارز درگیر حباب جغرافیایی است که اکنون در کشور ما مشاهده می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نرخ ارز برای واقعی شدن باید به سمت ۸ هزار تومان حرکت کند، افزود: نرخ ارز بیش از این افزایش نخواهد یافت زیرا بازار کششی نداشته و نمی‌تواند این حجم از تلاطم را تحمل کند.

وی با تاکید بر اینکه علت مقاومت نرخ ارز برای نشکستن حباب آن سودجویی برخی از این تلاطم قیمتی است، تصریح کرد: مردم باید بدانند که نرخ ارز خواه ناخواه درگیر کاهش قیمت خواهد شد از این رو سرمایه گذاری در بازار ارز عایدی برای آن‌ها نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه پایان دادن به نگهداری ارز خانگی نرخ آن را به شدت کاهش خواهد داد، گفت: مردم باید بدانند که با واریز ارزهای خانگی به بازار جلوی ضرر بیشتر خود را خواهند گرفت.

وی با تاکید بر اینکه ساماندهی نرخ ارز نیازمند همکاری همه به صورت زنجیره وار است، افزود: تقویت ارزش پول ملی نیز در همین راستا شدنی است.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه ثبات نسبی ارز در ماه آینده نیز ادامه خواهد داشت، گفت: به طور حتم همکاری مردم برای پایان دادن به نگهداری ارز این روند ثبات قیمتی را با کاهش نرخ‌ها همراه خواهد کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی