امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس: تکلیف طرح اصلاح قانون انتخابات، در مجمع تشخیص مشخص می‌شود

خرداد؛ اگر مجلس به مصوبه کمیسیون مبنی برحذف استانی شدن در طرح رای می داد مابقی موارد را به شورای نگهبان می فرستادیم و قطعا به انتخابات مجلس دهم هم می رسید. ما اگربخواهیم نظر شورای نگهبان را رعایت کنیم بهترین گزینه این است که موارد مرتبط با استانی شدن را حذف کنیم و مابقی را به شورای نگهبان بفرستیم.

محمد جواد کولیوند نماینده مجلس در مورد  سرنوشت طرح اصلاح قانون انتخابات گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات به صورت یکپارچه دیده شده است ما مواردی که شورای نگهبان به این طرح ایراد گرفته بود را در کمیسیون حذف کردیم منتها چون مجلس به حذف رای نداد و بر ماده‌ای که مربوط به استانی شدن بود  اصرار دا شت  لذا طرح برای اعلام نظر نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت و سرنوشت این طرح باید در مجمع تشخیص مصلحت نظام مشخص شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: کمیسیون نظارت مجمع نیز بخش ‌های که شورای نگهبان رد کرده  بود را رد کردند و به همین دلیل بنده نامه ای به آقای لاریجانی نوشتم که اگرقرار است این طرح به سرانجام برسد این طرح را  برای بررسی مجدد به صحن بفرستند واگرصحن اصرار بر همان موارد  دارد مجدد به مجمع برود و یا اینکه موارد موردنظر نمایندگان  را در لایحه  دولت  ببینیم.

نماینده کرج افزود: در حال حاضر کمیسیون نظارت مجمع طرح رابررسی و رد کرده است و خود مجمع آن رابررسی نکرده است.

این نماینده اصول‌گرای مجلس  تصریح کرد: در حال حاضر لایحه  دولت در کمیته ویژه‌ای که به همین منظوردر کمیسیون تشکیل شده است در حال بررسی است، مواردی که ما در طرح مجلس آورده‌ایم همانند استانی شدن در لایحه دولت نیست و ما می توانیم این موارد را به لایحه دولت اضافه کنیم که البته لایحه دولت به انتخابات مجلس دهم نمی رسد.

وی  خاطرنشان کرد: اگر مجلس به مصوبه کمیسیون مبنی برحذف استانی شدن در طرح رای می داد مابقی موارد را به شورای نگهبان می فرستادیم و قطعا به انتخابات مجلس دهم هم می رسید، اگربخواهیم نظر شورای نگهبان را رعایت کنیم بهترین گزینه این است که موارد مرتبط با استانی شدن را حذف کنیم و مابقی را به شورای نگهبان بفرستیم.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی