امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱

وظیفه نمایندگان به مدیر کلی برخی ادارات تغییر پیدا کرده است

خرداد؛ دبیر مجمع نیروهای خط امام(ره) در خراسان رضوی گفت: 80 درصد نمایندگان استان به وظایف خود عمل نکردند و باید در آینده پاسخگوی کارهایی که انجام دادند باشند، آن‌ها جای خود را تغییر دادند و مدیرکل اداره راه، آموزش و پرورش، دارایی و مسکن و شهرسازی شدند.

مظفر علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص فعالیت‌های انتخاباتی مجمع نیروهای خط امام(ره) در آستانه انتخابات، اظهار کرد: سیاست ما یک سیاست متحد است، تمامی گروه‌های هماهنگی که در تهران کنگره تشکیل دادند و مورد تایید وزارت کشور قرار گرفته، دبیران کل آن‌ها در تهران و خراسان رضوی با هم متحد شدند تا از آنچه که شورای هماهنگی تصمیم خواهد گرفت تبعیت کنند و هیچ کدام متفرق نشوند.

علیزاده در خصوص فعالیت‌های مجمع نیروهای خط امام(ره) برای انتخابات اسفندماه، گفت: هر گروه و حزبی برای خود افرادی را در نظر دارد و این افراد را در تشکل خود مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد، در نتیجه این عمل باعث می‌شود که در شورای هماهنگی آن فرد را پیشنهاد دهد که یا مقبول می‌شود یا نه. اگر مقبول قرار گرفت که مشکلی وجود ندارد اما اگر مقبول قرار نگرفت از جریان شورای هماهنگی تبعیت می‌کند، بنابراین آنچه را که آن‌ها مصوب می‌کنند و تصمیم می‌گیرند، انجام می‌دهند و ما نیز همان موارد را انجام می‌دهیم.

دبیر مجمع نیروهای خط امام(ره) در خراسان رضوی با بیان اینکه تعامل مجمع نیروهای خط امام(ره) با شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان بسیار خوب است، عنوان کرد: روند برگزاری جلسات شورای هماهنگی اصلاح‎طلبان برای رسیدن به لیست واحد مناسب است و مشکلی در این خصوص نداریم. 95 درصد با هم هماهنگ هستند و طبیعی است که 5 درصد نیز اختلاف نظرهایی باشند.

وی در خصوص عملکرد نمایندگان استان، بیان کرد: 80 درصد نمایندگان استان به وظایف خود عمل نکردند و باید در آینده پاسخگوی کارهایی که انجام دادند باشند، ما نیز این مورد را عنوان خواهیم کرد که به کدام شرح وظایف عمل کرده و چه کارهایی انجام دادند. ما در این موارد نسبت به نمایندگان انتقاد داریم.

علیزاده خاطرنشان کرد: نماینده‎ها دو وظیفه دارند، اولین وظیفه این است که درد و دل مردم، جامعه و مشکلات جامعه را بدانند و طرح‌هایی را به عنوان قانون به مجلس ارائه دهند، دومین وظیفه این است که بعد از تصویب قوانین بر آن‌ها نظارت کنند. متاسفانه 80 درصد نمایندگان استان جای خود را تغییر دادند و مدیرکل اداره راه، آموزش و پرورش، دارایی و مسکن و شهرسازی شدند. زمانی که نمایندگان می‌خواهند رای مردم را بگیرند، این کارها را شروع می‌کنند اما هیچ کدام وظایف آن‌ها نبوده و تخلف است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: نماینده مجلسی که بیان می‌کند فلان فرد باید مسئول آموزش و پرورش یک شهرستان در حوزه انتخابیه او شود، تخلف کرده، گرچه وزیر مربوطه نیز بی‌کفایت است، چراکه اگر تدبیر داشت و به فکر میزش نبود، هرگز زیر بار این پیشنهاد نمی‌رفت، بلکه پیشنهاد را می‌گرفت، بررسی می‌کرد و فرد مفید را برای اداره این کار منصوب می‌نمود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی