امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳

رابطان شورای عالی، نمایندگان شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیستند

خرداد؛ رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ائتلافی حقوقی و متشکل از احزاب و شورای عالی سیاست‌گذاری متشکل از احزاب و افراد است، بنابراین سازمان های متناظر هر کدام نیز با هم متفاوت هستند بنابراین رابطان شورای عالی، نمایندگان شورای هماهنگی اصلاح طلبان نیستند.

«عزت الله تقوائیان» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با بیان اینکه اظهارات «مصطفی کواکبیان» مسئول کمیته امور استان های شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور در رابطه با سفر نمایندگان متناظر شورای هماهنگی به استان ها ایجاد سوال و شائبه کرده است، گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ائتلافی حقوقی است و هیچ شخص حقیقی عضو این جبهه نیست. ترکیب و ساختار شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با شورای عالی سیاست گذاری (شورای اصلاح طلبان استان ها) متفاوت است. شورای اصلاح طلبان استان ها توسط شورای عالی سیاست گذاری تعبیه شده و ارتباطی به «شورای هماهنگی جبهه اصلاحات» ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از احزاب اصلاح طلب استان ها با ما تماس گرفته اند و نسبت به تفاوت «شورای اصلاح طلبان استان ها» (زیر مجموعه شورای عالی سیاست گذاری) و «شورای هماهنگی استان ها» (زیر مجموعه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات) دچار سردگمی شده اند. شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان پیش تر برای خود رابط هایی در استان ها تعریف کرده که ترکیبی از افراد حقیقی و حقوقی است اما اعضای کمیته امور استان‌های شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور که نمایندگان این شورا برای ساماندهی شورای هماهنگی استان‌های سراسر کشور هستند با رابطان شورای اصلاح طلبان متفاوت است.

دبیر کل مجمع دانش‌آموختگان ایران ادامه داد: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ائتلافی حقوقی و متشکل از احزاب است در حالی که شورای عالی سیاست گذاری متشکل از احزاب و افراد است، بنابراین سازمان های متناظر هر کدام نیز با هم متفاوتند، لذا رابطین شورای عالی، نمایندگان شورای هماهنگی نیستند.

تقوائیان اظهارداشت: برای جلوگیری از ایجاد شائبه و احتمال موازی کاری و در تکمیل مصاحبه کواکبیان باید بگویم شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از عنوان «رابطان استانی» استفاده نمی کند و اصطلاح «نمایندگان شورای هماهنگی» برای ساماندهی استان ها را به کار می برد.

مصطفی کواکبیان رئیس کمیته امور استان‌های جبهه اصلاحات کشور روز شنبه گفته بود؛  اعضای این کمیته به منظور ساماندهی شورای هماهنگی استان‌های سراسر کشور و ارسال گزارش به شورای هماهنگی کشور انتخاب شده‌اند و جهت برگزاری جلسات شوراهای استانی به استان‌ها سفر خواهند داشت؛ که ظاهرا احزاب اصلاح طلب استان ها متوجه تفاوت «نمایندگان استانی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات» و «رابطان شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان» نشده اند و برای آنها ایجاد سوال و موازی کاری کرده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی