امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۷۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳

داوری مزدک میرزایی در پرشیا گات تلنت با حضور "ابی" و "صدف طاهریان"

خرداد؛ مزدک میرزایی بار دیگر به سوژه شماره یک کاربران فضای مجازی تبدیل شده است.

به گزارش خرداد به نقل از رکنا، در حالی که پیش از این می گفتند مزدک قرار است به زودی مجری یک برنامه ورزشی در تلویزیون ایران اینترنشنال شود، این بار شایعه شد او داور مسابقه استعدادیابی یکی از شبکه های ماهواره ای است و قرار است کنار صدف طاهریان و ابراهیم حامدی خواننده ایرانی و یک داور دیگر درباره استعداد های شرکت کنندگان در بخش فارسی این تلویزیون عربستانی نظر بدهد. البته مزدک هنوز هیچ واکنشی به این شایعه نشان نداده است.

مزدک میرزایی از ایران رفت تا ادامه فعالیت حرفه ای اش را در شبکه ماهواره ای ایران اینترنشنال پیگیری کند. اما چرا مزدک میرزایی ترجیح داد ایران را ترک کند؟ چرا این گزارشگر فوتبال، که مردم ایران خاطرات خوبی با گزارش های او دارند، تصمیم گرفت ایران را کند؟ این سوالی است که جوابش ریشه در تصمیمات غلط مدیران ارشد صداوسیما دارد.

بعد از تغییر در مدیریت شبکه سه سیما و آمدن فروغی به جای پورمحمدی، شرایط برای برخی از گزارشگران و برنامه سازان ورزشی سخت شد. اواخر مهرماه سال گذشته عادل فردوسی پور، تهیه کننده و مجری برنامه 90، با مدیران شبکه سوم سیما مشکل پیدا کرد. همین موضوع باعث شد یکی از پربیننده ترین و قدیمی ترین برنامه های این شبکه به پایان کار خودش برسد. پایان کار برنامه 90 آغازی بر تغییرات گسترده در گروه ورزش این شبکه بود.

فردوسی پور دیگر هیچ مسابقه ورزشی ای را گزارش نکرد، پیمان یوسفی به شبکه یک سیما رفت و جانشین مرحوم شفیع در برنامه ورزش و مردم شد. جواد خیابانی و مزدک میرزایی نیز راهی شبکه ورزش شدند. در این بین، داستان مزدک میرزایی با دیگران کمی متفاوت است. مزدک طی سال های گذشته سعی کرد چند مستند فوتبالی بسازد، اما با مدیران شبکه مستند به مشکل خورد تا پروسه دوری اش از صداوسیما طولانی تر شود. شاید یکی از دلایل مهاجرت این مجری صداوسیما همین باشد.

مهاجرت مزدک میرزایی با یک آرشیو بزرگ ورزشی
ماجرای خروج مزدک میرزایی از ایران و پیوستنش به شبکه ایران اینترنشنال در سکوت خبری اتفاق افتاد و به گفته برخی افراد نزدیک به این مجری تلویزیون، او درباره پیشنهاد این شبکه ماهواره ای هیچ صحبتی با دوستانش نکرد. مزدک بعد از خروج از ایران هم پاسخ تماس دوستانش از جمله عادل فردوسی پور را نمی دهد و تلاش دارد در سکوت خبری به کارش ادامه دهد. شنیده ها حکایت از آن دارد که تمام مراحل حضور این مجری تلویزیون در کشور انگلیس به پایان رسیده و تنها نکته باقی مانده صدور اجازه کار مزدک میرزایی است.

شنیده های حاکی از آن است، اولین برنامه مزدک میرزایی در ماه جاری، یعنی مردادماه، روی آنتن شبکه ایران اینترنشنال خواهد رفت. مزدک میرزایی بخش بزرگی از آرشیو صداوسیما را هم با خودش از ایران خارج کرده و حالا می تواند با خیالی راحت فعالیتش را در خارج از ایران آغاز کند.

چند مجری دیگر صداوسیما از لندن پیشنهاد دارند؟
ماه گذشته خبر پیشنهاد 20 هزار پوندی شبکه ایران اینترنشنال به عادل فردوسی پور مطرح شد که حواشی زیادی هم برای او به همراه داشت. البته فردوسی پور خیلی زود این شایعه را تکذیب کرد و گفت: «هیچ گونه تماسی از این شبکه با من گرفته نشده و اگر هم چنین پیشنهادی مطرح می شد، واضح است که آن را نمی پذیرفتم و پاسخم منفی بود.» حالا با مهاجرت مزدک به لندن، این سوال مطرح می شود که آیا ایران اینترنشنال به دیگر مجری های ورزشی صداوسیما هم پیشنهاد همکاری داده است یا نه؟

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی