امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۷۳۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱

روسیه اتهام فیسبوک به تهران و مسکو را بی‌اساس خواند

خرداد؛ سخنگوی وزارت خارجه روسیه اتهامات اخیر مدیرعامل فیسبوک که ایران و روسیه را متهم به تلاش برای دخالت در انتخابات آتی آمریکا کرده است را بی‌اساس و جعلی خواند.

«ماریا زاخارووا» روز سه شنبه در فیسبوک به مارک زاکربرگ واکنش نشان داد و نوشت: زاکربرگ معتقد است که روسیه، چین و ایران در مرحله مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 مداخله می‌کنند، این یک نمونه انتشار فیک نیوز (خبر جعلی) در شبکه‌های اجتماعی است که نه تنها بی ارزش است بلکه از روی نامیدی و ناراحتی بیان شد.

مدیرعامل فیسبوک دیروز در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان.بی.سی آمریکا گفت: ایران، روسیه و چین برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تلاش می‌کنند.
وی سپس به بلاک شدن چند حساب کاربری ایرانی و روسی در راستای مبارزه با نفوذ خارجی در اوضاع آمریکا، شمال آفریقا و آمریکای لاتین اشاره کرد.
به گفته زاکربرگ، این حساب‌های کاربری اطلاعاتی در مورد انتخابات و سیاستگذاری‌ها و موضوعات زیست محیطی و اختلافات نژادی را منتشر کرده بودند.
آمریکا در سه سال اخیر روسیه را به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری این کشور متهم کرده است.
این مساله باعث بروز تنش‌های شدید میان روسیه و آمریکا شد و حتی کار را به جنگ دیپلماتیک کشاند.

بر اثر افزایش اختلاف‌ها،دو سال پیش آمریکا 35 دیپلمات روسی را اخراج کرد و پنج ساختمان دیپلماتیک روسیه شامل دو سرکنسولگری نیز تعطیل و توقیف شد.
برچسب ها: ماریا زاخارووا
پربیننده ترین