امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۷۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳

پوتین: سوریه از قید حضور نظامیان خارجی خلاص شود/اردوغان: به اراضی دیگران چشم ندوخته‌ایم

خرداد؛کنفرانس خبری روسای جمهوری روسیه و ترکیه امروز (سه‌شنبه) در شهر سوچی آغاز شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه در آستانه اتمام ضرب‌الاجل آتش‌بس موقت، برای رایزنی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه درباره سوریه به روسیه سفر کرده است.

کنفرانس مطبوعاتی پوتین و اردوغان در حال برگزاری است.

ولادیمیر پوتین تاکید کرد، تحولات میدانی سوریه نباید بر طرح‌های نشست کمیسیون قانون اساسی در ژنو که به زودی برگزار می‌شود، سایه بیفکند. او همچنین گفت، تروریست‌ها نباید از عملیات ترکیه در شمال سوریه بهره‌برداری کنند. پوتین در ادامه تاکید کرد: گفت‌وگو میان دولت سوریه و کردها باید تقویت شود. رئیس‌جمهوری ترکیه در جریان دیدارمان عملیات ترکیه در شمال سوریه را توضیح داد.

رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد: اردوغان اهداف و وظایف عملیات ترکیه در سوریه را شرح داد. روسیه نگرانی ترکیه درباره رشد احساسات جدایی‌طلبانه در سوریه را که به طور غیر طبیعی اوج گرفت، درک می‌کند.

پوتین همچنین تاکید کرد: سوریه باید از قید حضور نظامیان خارجی آزاد شده و تمامیت ارضی این کشور حفظ شود و ترکیه موافق این رویکرد است. گفت‌وگوهای جامع میان کردها و دولت سوریه باید آغاز شود.

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین خواستار احترام متقابل به همکاری ترکیه – سوریه شد. پوتین بعد از گفت‌وگوها با اردوغان تاکید کرد: کمک بیشتر به آوارگان سوری برای بازگشت آن‌ها به خانه‌هایشان ضرورت دارد. روسیه و ترکیه به راهکارهای مهمی برای شرایط مرز سوریه – ترکیه دست یافتند.         

در همین حال رئیس‌جمهوری ترکیه هم درباره عملیات "چشمه صلح" در سوریه گفت: ما اراضی دیگران را نمی‌خواهیم و به آن چشم ندوخته‌ایم. ترکیه حین عملیات در شمال سوریه هر آنچه لازم باشد برای پاکسازی اراضی از حضور شبه‌نظامیان انجام می‌دهد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی