امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۷۹۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱

ورود ارتش سوریه به شمار دیگری از روستاهای شمال این کشور

خرداد؛ ارتش سوریه در پی استقرار نیروهایش در مرزهای شمالی خود با ترکیه، امروز (سه شنبه) وارد شمار دیگری از روستاهای استان کردنشین «الحسکه» شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگان‌هایی از ارتش سوریه امروز وارد روستاهای الضبیب، العلقانة، أم اللبن و الواسطة در حومه شمال غربی الحسکه شدند.

سانا پیشتر، از ورود یگان‌های ارتش سوریه به روستاهای الکوزلیة، شویش، النوفلیة، المحل، البدران، الحزام وکهفة المراطی در حومه جنوب غربی تل تمر خبر داده بود.

ورود ارتش سوریه به این روستاها، با استقبال اهالی روبه رو شده است.

ارتش سوریه از هفته گذشته تحرکات خود را برای استقرار کامل نیروهایش در حومه شمالی استان الحسکه به منظور مقابله با برخی ناامنی ها و با هدف حفظ تمامیت ارضی سوریه در نقاط مرزی این کشور در شمال شرق آغاز کردند.

این در حالی است که آمریکا و ترکیه پنجشنبه گذشته (۲۵ مهرماه) برای برقراری یک آتش‌بس ۱۲۰ ساعته در شمال شرق سوریه به توافق رسیدند.

براساس این توافق، آنکارا موافقت کرد که از پنجشنبه شب، به مدت ۱۲۰ ساعت، حملات خود به شمال شرق سوریه را متوقف کند تا زمینه خروج نیروهای یگان‌های مدافع خلق "ی پ گ" از ۳۲ کیلومتری مرزهای ترکیه فراهم شود و پس از آن، دولت رجب طیب اردوغان آتش‌بس را اعلام می‌کند.

ترکیه چهارشنبه ۱۷ مهرماه در عملیاتی با نام «چشمه صلح» به بخش‌های کردنشین شمال شرق سوریه حمله کرد.

رئیس جمهوری ترکیه، این اقدام نظامی را عملیات علیه گروه‌های تروریستی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) نامید.

سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای گزارش داد، تخمین زده می شود حدود ۴۰۰ هزار غیر نظامی در مناطق محل درگیری حضور داشته باشند که نیاز به محافظت و کمک دارند.
برچسب ها: ارتش سوریه
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی