امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۷۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۹

نماینده پارلمان لبنان: حزب الله پیگیر جدی اجرای اصلاحات است

خرداد؛ یکی از اعضای فراکسیون "وفاداری به مقاومت" در پارلمان لبنان گفت: حزب الله موضوع مبارزه با فساد را به عنوان یک هدف اساسی که باید پیگیری شود، مطرح کرده و امروز نیز ما عزم خود را برای پیگیری جدی و تضمین اجرای اصلاحات جزم کرده ایم.

به گزارش شبکه المیادین، "حسین الحاج حسن" با تاکید بر لزوم آغاز مبارزه واقعی با فساد در لبنان گفت: درد اقتصادی موجب شد، مردم به خیابان ها بیایند بنابراین نخستین درخواستی که باید به آن رسیدگی شود، حل مشکلات اقتصادی در کشور است.

نماینده پارلمان لبنان ادامه داد: تظاهرات بزرگ مردمی در تحقق بسیاری از اهداف اصلاح طلبانه ما موثر واقع شد و همین تظاهرات گسترده بسیاری از طرف های سیاسی را در لبنان به قبول طرح اصلاحات اقتصادی مجبور کرد؛ اکنون نیز امکان افزودن هرگونه پیشنهاد مربوط به اصلاحات از سوی تظاهرکنندگان به طرح اصلاحات اقتصادی وجود دارد.

وی با بیان اینکه همه را به خودداری از اقدامات تحریک آمیز فرامی خوانیم، افزود: بانک ها نیز در نجات و برون رفت از بحران کنونی نقش اصلی دارند و نمی توانند در این روند مشارکت نداشته باشند زیرا همگی در یک جامعه هستیم.

الحاج حسن تاکید کرد: دولت باید اجرای اصلاحات را کلید بزند و موارد لازم در پارلمان نیز تصویب شود.

اظهارات این نماینده لبنانی در حالی است که پس از آغاز تظاهرات اعتراض آمیز مردم لبنان از شامگاه پنجشنبه گذشته، "سعد حریری" نخست وزیر این کشور یک طرح اصلاحات اقتصادی ۲۴ ماده ای را پیشنهاد کرد که روز گذشته به تصویب هیئت دولت رسید.

کاهش ۵۰ درصدی حقوق وزیران و نمایندگان پارلمان و اعمال مالیات بر بخش بانکی از جمله بندهای طرح اصلاحات اقتصادی حریری است.

در این میان ادامه تظاهرات در نقاط مختلف بیروت و نیز سایر شهرهای لبنان حاکی از این است که اصلاحات اقتصادی نخست وزیر از نظر تظاهر کنندگان کافی نیست. برخی از تظاهر کنندگان بر لزوم برکناری دولت تاکید دارند؛ خواسته ای که از نظر بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران ریسک خطرناکی است و لبنان را به سمت نامعلومی سوق می دهد.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان نیز در سخنرانی خود به مناسبت اربعین امام حسین (ع) بر مخالفت با استعفای سعد حریری تاکید کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی