امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۷۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰

رای مثبت قانونگذاران بریتانیایی به لایحه بریگزیت و رد ضرب‌الاجل

خرداد؛قانونگذاران بریتانیایی امروز (سه‌شنبه) با اکثریت نسبی کلیات لایحه بریگزیت بوریس جانسون را تایید کردند که اولین پیروزی مهم او در پارلمان کشورش محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این لایحه با ۳۲۹ رای موافق و ۲۹۹ رای مخالف با اختلاف ۳۰ رای به تصویب رسید. همچنان انتظار می‌رود قانونگذاران بریتانیایی یک رای‌گیری معنادار نهایی درباره این توافق خروج تا ۳۱ اکتبر انجام دهند.

دولت بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا خواسته است رایزنی‌ها تا پنج‌شنبه به پایان برسد و پارلمان اکنون روی این رای‌گیری می‌کند که آیا با این جدول زمانی فشرده موافق است یا خیر. این لایحه بعدا به مجلس اعیان بریتانیا می‌رود.

با این حال پارلمان بریتانیا به ضرب‌الاجل سه روزه برای رایزنی درباره بریگزیت رای منفی داد. قانونگذاران ۳۲۲ به ۳۰۸ علیه جمع‌بندی بحث‌ها تا روز پنج‌شنبه رای دادند. این مغایر خواسته‌های بوریس جانسون است.

نخست‌وزیر بریتانیا در پارلمان کشورش گفت: باید نارضایتی و ناامیدی خودم را ابراز کنم که مجلس عوام دوباره به تاخیر رای مثبت داد، به جای اینکه جدولی زمانی تعیین شود و تضمین کند که بریتانیا طبق یک توافق در ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می‌شود. ما اکنون با تردید بیشتری مواجه هستیم. حال اتحادیه اروپا باید جمع‌بندی کند که چطور به این درخواست بریتانیا برای تعلیق در اجرای بریگزیت پاسخ خواهد داد. اولین پیامد این است که دولت لندن تنها راه مسوولانه را طی کند و تدارکات نتیجه "بدون توافق" را سرعت بخشد. من با کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره نیات آن‌ها رایزنی خواهم کرد. تا زمانی که آن‌ها به نتیجه برسند، ما این لایحه را متوقف می‌کنیم.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی