امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۵۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱

هنیه: جهان عرب و اسلام به آزادسازی قدس و مسجدالاقصی ملحق شود

خرداد؛رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با تاکید بر این که فلسطین هرگز از دفاع از قدس و مسجدالاقصی دست نمی‌کشد از کشورهای عربی و اسلامی خواست تا به عملیات آزادسازی قدس و مسجدالاقصی کمک کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از المسیره، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در سخنانی در نشست شورای قانونگذاری فلسطین گفت: غزه امروز با قدس متحد است غزه مخالف محاصره قدس و تلاش‌ها برای اشغال این شهر است و چشم‌های غزه به قدس خیره شده تا هرگونه توطئه‌ای از سوی اشغالگرانعلیه این شهر را ناکام بگذارد.

وی گفت: ما هرگز از دفاع از شهر قدس و مسجد الاقصی دست نمی‌کشیم.

هنیه ادامه داد: در مساله درگیری با اسرائیل سه متغیر وجود دارد که بدترین چیز برای ماهیت مسجدالاقصی و قدس است.

وی در اشاره به این متغیرها گفت: اولین متغیراقامه نماز علنی در داخل مسجدالاقصی است و این که اجازه ورود به الاقصی برای یهودیان به "حقی قانونی" برای آن‌ها بدل شود که امری خطرناک است و باعث به حاشیه کشانده شدن نگهبانان الاقصی می‌شود که مانع هرگونه یورش شهرک نشینان می‌شوند و به جای این نگهبانان پلیس اسرائیل حاضر شده و به شهرک نشینان آزادی کامل برای هر اقدامی را می‌دهد.

هنیه در  ادامه اعلام کرد شهر غزه آماده هر چیزی برای حمایت از مسجدالاقصی است و گفت: ما مسئول حمایت از مسجدالاقصی هستیم. ما پیشرو و در خط مقدم امت اسلام در دفاع از الاقصی هستیم و مسئولیت مستقیم در قدس و الاقصی داریم.

وی از مشارکتش در کنفرانس بین‌المللی در استانبول ظرف روزهای آتی با حضور نمایندگان ۶۰ کشور در دفاع از قدس و الاقصی خبر داد.

این مقام فلسطینی همچنین جامعه جهانی را به سرپوش برداشتن از اقدامات رژیم صهیونیستی  در نقض حقوق فلسطینی‌ها فراخواند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی